Стрічка новин
Сьогодні
22 Листопада 2024

Кабмін вирішив заборонити в Україні ватні палочки та пластиковий посуд

3 Липня 2024, 22:41
snimok ekrana 2024 07 03 v 22.40.27 Економічні новини - головні новини України та світу

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України, слідуючи практиці ЄС, хоче обмежити обіг однорозової пластикової продукції на території нашої країни. Відомство вже напрацьовує відповідний законопроєкт. На думку фахівців, це допоможе зменшити впливу пластику на навколишнє середовище.

Відповідну заяву зробили у Міндовкілля у середу, 3 липня. Зазначається, що новий законопроєкт дозволить імплементувати Директиву ЄС 2019/904 про зменшення впливу деякої пластикової продукції на довкілля. І таким чином наблизить Україну до європейських цінностей.

“За останні роки Україна довела, що поділяє та відстоює європейські цінності і готова до реформ, щоб стати повноцінним членом Європейського Союзу. Відтак трансформація системи управління відходами в країні триває”, – йдеться у повідомленні. 

Зокрема, планується заборонити виробництво, ввезення, введення в обіг, а також розповсюдження такої продукції, як:

  • гігієнічні ватні палички з пластиковою основою;
  • ємності з пінополістиролу та пластикові ємності у формі блістерного паковання або лотків – для готових харчових продуктів, які споживаються на місці або беруться на виніс;
  • мішалки та соломинки для напоїв;
  • палички, що прикріплюються до повітряних куль;
  • шпажки;
  • одноразові виделки, ножі, ложки, тарілки тощо.

Обмеження обігу пластику

Це не вперше, коли в Україні заговорили про введення заборони на продож та виготовлення пластикової продукції одноразового використання. Так, у червні 2021 року президент України Володимир Зеленський підписав Закон “Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України”. Тоді ж планували ввести норму, яка стосувалась одноразового посуду. Навіть розробили відповідний законопроєкт та планували зареєструвати його у Раді. Проте далі слів справа не пішла.

Знов повернулись до цього питання у лютому 2023 року. Тоді навіть зареєстрували законопроєкт № 6077 “Про заходи щодо запобігання та зменшення негативного впливу пластикових виробів на навколишнє середовище”. У його доопрацюванні брало участь Міндовкілля. Проте довести документ до логічного фіналу знову не змогли.

Варто зазначити, що за оцінками експертів, тільки за останні 50 років світове виробництво пластику зросло у 20 разів. До 2035 року його кількість збільшиться вдвічі, а до 2050 року – у 4 рази. Проте тільки 9% пластика, виготовленого за всю історію існування, перероблено, 12% – спалено, а інші донині знаходиться у навколишньому середовищі.

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті