Стрічка новин
Сьогодні

Мінцифра та НКЦПФР розробляють законопроєкти про криптоактиви

28 Червня 2024, 10:25
izobrazhenie viber 2024 03 01 13 42 56 449 2 Економічні новини - головні новини України та світу

Представник Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку України (НКЦПФР) Юрій Бойко виключив можливість обʼєднання двох законопроєктів про віртуальні активи — документу від Комісії та альтернативного проєкту закону, розробленого командою Мінцифри.

Про це він заявив у інтерв’ю виданню Delo.ua.

Бойко зазначив, що у березні 2024 року Міжнародний валютний фонд (МВФ) закликав Україну оновити профільний закон щодо віртуальних активів.

Відповідно до вимог МВФ, цю роботу необхідно провести до кінця 2024 року. Документ мають розробити НБУ та НКЦПФР спільно з експертами валютного фонду, вказав він. За словами Бойка, це допоможе привести законодавство у відповідність до кращих міжнародних практик, враховуючи цілі економічного розвитку та ризики для цінової та фінансової стабільності.

Член НКЦПФР зазначив, що, відповідно до меморандуму МВФ, оновлений документ з регулювання крипторинку планується розробити до кінця 2024 року. Його прийняття варто очікувати не раніше першої половини 2025 року.

За словами Бойко, точні строки розробки та прийняття законопроєкту будуть залежати від того, як швидко регулятор зможе отримати та опрацювати рекомендації МВФ.

Як розповів Incrypted заступник міністра цифрової трансформації України Олександр Борняков, Мінцифра також залучена до розробки законодавства про віртуальні активи:

«Однак зараз у нас цілком самостійний трек роботи — ми запропонували власне бачення регулювання галузі, що міститься в альтернативному законопроєкті №10225-1».

Законопроєкти від НКЦПФР та Мінцифри

За словами Юрія Бойка, голова різниця між проєктом закону №10225 та альтернативним №10225-1 полягає у «філософії регулювання ринку віртуальних активів».

Зокрема, як зазначив Бойко, документ №10225 від НКЦПФР, за виключенням декількох правок, в частині регулювання ринку віртуальних активів повторює проєкт, представлений регулятором у червні 2023. Він покликаний привести положення національного законодавства у сфері віртуальних активів у відповідність до регламенту МіСА, вказав він.

Водночас, член НКЦПФР заявив, що альтернативний законопроєкт №10225-1 від Мінцифри є «косметичним ремонтом» ухваленого у 2022 році закону «Про віртуальні активи». 

«Документ залишає в силі старі недоліки цього закону, за які його досить сильно критикували. Зокрема, мова йде про забезпечення низького рівня захисту споживачів та майже повну відсутність ефективних механізмів протидії потенційним зловживанням на ринку віртуальних активів», — каже Бойко.

В свою чергу, Олександр Борняков підкреслив, що права споживачів є важливим пріоритетом для Мінцифри. Це одна з причин, чому альтернативна версія законопроєкту містить низку положень, спрямованих на їх захист.

За словами заступника міністра цифрової трансформації, документ Мінцифри встановлює вимоги до публічної пропозиції віртуальних активів, що має надати споживачам юридичний інструментарій захисту власних прав. Вони отримуватимуть більше достовірної інформації, а їхні інвестиції стануть менш ризиковими порівняно з нинішньою ситуацією, коли на ринку взагалі відсутнє регулювання, додав Борняков.

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті