Стрічка новин
Сьогодні

В КПІ з’явиться новий ректор: кого лобіюють “слуги” і Лісовий 

17 Червня 2024, 16:05
kpi Економічні новини - головні новини України та світу

Завтра, 18 червня, Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» має обрати собі нового ректора.

Попередній ректор Михайло Згуровський, незмінно керував університетом 32 роки. Що відомо про кандидатів та кому пророкують перемогу, з’ясовували в матеріалі.  У першому турі виборів, який пройшов  12 червня, з-поміж шести кандидатів визначилося двоє фаворитів, які й змагатимуться за крісло ректора у другому турі, 18 червня.  

 Жученко Олексій Анатолійович набрав 612 голосів, або 19,08% від загальної кількості виборців.  Мельниченко Анатолій Анатолійович — 961 голос, або 29,97% від загальної кількості виборців.  Обидва – чинні проректори КПІ. Жученко – проректор з науково-педагогічної роботи КПІ, Мельниченко – проректор з навчальної роботи.   Кандидатів на посаду ректора пропонували структурні підрозділи університету — інститути, факультети, кафедри, конструкторське бюро, лабораторії та відділи.

Найбільшу підтримку колег і структурних підрозділів на етапі висування мав Вадим Кондратюк — проректор з адміністративної роботи КПІ, який не пройшов до другого туру.  На другому місці за показником підтримки структурних підрозділів під час висування був Олексій Жученко. Різницю у голосах за підсумками першого туру з показниками підтримки кандидатів під час висування публічно ніхто не пояснює. 

 Водночас саме Мельниченко буцімто вважається фаворитом Міносвіти та низки нардепів від «Слуги народу».   Як пишуть журналісти,  мова йде, серед інших, про голову освітнього комітету Сергія Бабака та про члена бюджетного комітету Михайла Лабу. Останній особисто клопотав про присвоєння Мельниченку звання «заслуженого освітянина» як раз напередодні виборів.

Також йдеться і про депутата Романа Грищука, якого називають дотичним до телеграм каналу “КПІ Life”, де активно вже досить тривалий час ведеться піар робота на користь Мельниченка.   Додатковий зв’язок Мельниченка з Грищуком прослідковується через громадську організацію  «Солом’янські котики». ГО була утворена на базі депутатської приймальні Грищука та «слуги народу» київської міської ради Ксенії Семенової. Семенова не так давно, після запуску процедури ліквідації Національного авіаційного університету, стала в.о. його ректора.   Семенова ж у своєму телеграм-каналі, наприклад, підтвердила, що Грищук зараз бере участь у «реформі НАУ», назвавши його одним з найкращих депутатів. У цьому ж дописі вона ствердно написала і про зв’язок Мельниченка з Грищуком.   

Стосовно Жученка, про наявність парламентських лобістів у нього, ніде не згадується. йдеться. Подейкують хіба, що він користувався повагою у Згуровського, в керівній команді якого встиг попрацювати менш як два роки. В той самий час Мельниченко проректорував у Згуровського ще аж із 2020-го.  

 Загалом, політичний вплив та адміністративне втручання з боку Міносвіти у виборчі процеси вищих навчальних закладів, сьогодні набули помітного «розвитку». В одних ЗВО вибори призначають, іншим забороняють їх оголошувати до завершення війни. Також, з ініціативи згаданих вище депутатів профільного освітнього комітету та власне міністра Оксена Лісового в Україні готують експерименти з передачі права обирати ректора від колективів ЗВО до нових наглядових рад. Хоч це і прямо суперечить нормам чинного ЗУ «Про вищу освіту».

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті