Стрічка новин
Сьогодні

Яке покарання передбачається за напад на працівників ТЦК

666f04d166b4e.jpg Економічні новини - головні новини України та світу

В Україні трапляються випадки, коли на працівників ТЦК та СП здійснюють напад, перешкоджають їхній роботі тощо. За подібні дії передбачено покарання.

Про це пише АрміяInform.

Згідно зі слів юристів Безоплатної правової допомоги, українці можуть нести відповідальність у таких випадках:

  • перешкоджання руху мобілізаційних груп;
  • оповіщення про пересування таких груп в соцмережах, месенджерах, Telegam-каналах, фото, відео фіксація таких груп, з прив’язкою до місцевості тощо. Тоді злочин вважають вчиненим, якщо людина зафіксувала на фото або ж вказала конкретне місце чи адресу;
  • напад на працівників мобілізаційних груп;
  • пошкодження службового та особистого майна;
  • вчинення шкоди життю або здоров’ю працівників мобілізаційних груп.

Яке покарання передбачається

Фахівці зазначили, що у разі нападу на представників ТЦК, працівників НПУ більшість органів досудового розслідування керуються двома статтями:

  • 1 ст. 342 Кримінального кодексу (опір представникові влади, працівникові правоохоронного органу, військовослужбовцеві).
  • 2 ст. 114-1 Кримінального кодексу (перешкоджання законній діяльності збройних сил України та іншим військовим формуванням).

У першому випадку наводиться приклад бійки з працівниками ТЦК і Нацполіції, пошкодження майна.

“Людині, яка це вчинила, може загрожувати як штраф в розмірі від 17 до 68 тис. грн., обмеження волі або пробаційний нагляд максимальним строком до 4 років, а в певних випадках позбавлення волі від 2 до 5 років”, – розповіли юристи.

Щодо другої статі: сюди відносять такі дії, як створення каналів в чат-ботах, де детально вказуються адреси, за якими перебувають представники ТЦК. За такі дії загрожує позбавлення волі на строк від 5 до 8 років.

Крім того, за побиття, нанесення травм, облиття зеленкою, закидання помідорами представників ТЦК, громадян можуть притягнути до відповідальності за такими статтями Адміністративного кодексу:

  • Стаття 173 КУпАП. Дрібне хуліганство – штраф до 119 грн, громадські роботи на строк від 40 до 60 годин, або виправні роботи на строк від 1 до 2 місяців з відрахуванням 20% заробітку, або адміністративний арешт на строк до 15 діб.
  • Стаття 173-1 КУпАП. Поширювання неправдивих чуток – штраф до 255 грн або виправні роботи на строк до 1 місяця з відрахуванням 20% заробітку.
  • Стаття 185 КУпАП. Злісна непокора законному розпорядженню або вимозі поліцейського, члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону, військовослужбовця – штраф до 255 грн, громадські роботи на строк від 40 до 60 годин, виправні роботи на строк від 1 до 2 місяців з відрахуванням 20% заробітку, або адміністративний арешт на строк до 15 діб.
  • Стаття 185-7 КУпАП. Публічні заклики до невиконання вимог поліцейського чи посадової особи Військової служби правопорядку у Збройних Силах України – штраф до 340 грн або виправні роботи на строк від 1 до 2 місяців з відрахуванням 20% заробітку.

У випадку тілесних ушкоджень різного ступеня тяжкості зловмисникам може загрожувати до 10 років позбавлення волі.


Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті