Стрічка новин
Сьогодні
24 Листопада 2024

Попередження для Тайваню: Китай спрямував у бік острова рекордну кількість винищувачів

24 Травня 2024, 19:48
tajvan Економічні новини - головні новини України та світу

Під час військових навчань Китай спрямував у бік острова 49 винищувачів. З них 35 перетнули межу і зайшли у зону ППО Тайваню, пише Bild.

Також там заявляють про 19 кораблів та 7 катерів берегової охорони КНР, які занадто близько підійшли до берегів держави. Таким залякуванням влада Китаю намагається попередити нового президента острова, щоб той не агітував за незалежність.

Нове керівництво Тайваню підводить острів до війни з Китаєм, «відкрито пропагуючи теорію двох держав», заявив офіційний представник Міноборони КНР У Цянь.

Таким чином він прокоментував розпочаті навчання, а також заяву нового президента Тайваню Лая Цінде — той закликав Пекін визнати незалежність острівної держави і «припинити політику залякування», у тому числі з допомогою «військових засобів».

За словами У Цяня, керівництво Тайваню кинуло виклик принципу «одного Китаю». “Це справжня гра з вогнем, і ті, хто це роблять, обпікаться самі”, – підкреслив спікер Міноборони (цитата з CCTV).

У Цянь назвав вчення Китаю біля Тайваню запобіганням владі острова, також спрямованим на «стримування втручання зовнішніх сил». “Ця операція цілком розумна, легальна, легітимна і необхідна”, – зазначив він, додавши, що Народно-визвольна армія Китаю (НОАК) робить практичні дії щодо захисту суверенітету та територіальної цілісності, щоб “бути на крок попереду до досягнення повного возз’єднання країни” , щойно розпочнеться «проголошення незалежності Тайваню».

НВАК розпочала спільні дводенні навчання флоту, військово-повітряних сил та ракетних військ у Тайванській протоці 23 травня. Як мета маневрів була заявлена ​​перевірка «можливостей військ у спільних операціях». Йшлося про морське та повітряне патрулювання, захоплення контролю над ситуацією під час бойових дій та точкове наведення на цілі.

За даними Міноборони Тайваню, Китай задіяв у навчаннях близько 15 кораблів, 16 суден військово-морської поліції, 49 ударних літаків; крім того, його війська вперше використали бойові патрони. Влада острова назвала маневри «провокацією», яка порушує регіональний мир і безпеку, і привела армію в стан підвищеної боєздатності.

Китай вважає Тайвань своєю провінцією і розцінює будь-яку зовнішню підтримку влади острова, у тому числі візити іноземних делегацій як порушення суверенітету. У свою чергу, Тайбей категорично відкидає модель «одна країна, дві системи», яку Пекін просуває ще з 1980-х років.

Тайвань відокремився від Китаю після громадянської війни між національним урядом партії «Гоміньдан», яку очолює Чан Кайші, і військами Комуністичної партії під керівництвом Мао Цзедуна. Чан Кайші, що програв, біг на острів разом з 1,5 млн прихильників у 1949 році.

У національній оборонній стратегії Китаю міститься пункт, який припускає силове вирішення тайванського питання за відсутності прогресу мирних зусиль щодо возз’єднання. Зокрема, воно може бути прийняте у разі втручання зовнішніх сил та прихильників незалежності острова.

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті