Оновлення даних, штрафи, конфіскація авто , відстрочка, ВВК – з 18 травня 2024 року українці пристосовуються жити у нових реаліях.
Так, одним із нововведень є те, що співробітники ТЦК, регіональні органи СБУ чи підрозділи ГУР на підставі рішень місцевих держадміністрацій отримали право вилучати в українців особистий транспорт на потреби армії.
Про це повідомили у Міноборони України.
Щоправда, автомобіль можуть вилучити лише в тому випадку, якщо в користуванні сім’я більше одного транспортного засобу і якщо машина підходить для виконання завдань ЗСУ.
При цьому йдеться не тільки про особистий автомобіль людини, а й про трактори, самохідні шасі, самохідні сільськогосподарські та дорожньо-будівельні машини, а також сільськогосподарську техніку.
До речі, згідно із Законом немає різниці, на кого зареєстровано транспорт: винятків не передбачено навіть для жінок, поліцейських та можновладців.
На думку експертів, процедура буде такою: Міноборони особливу увагу. сформують списки потреб на найближчий рік, спустять завдання до ТЦК. У свою чергу військкомати, маючи доступ до всіх баз даних, подивляться, хто з громадян має кілька транспортних засобів, зареєстрованих на їх території, складуть акт прийому-передачі, оцінять майно та заберуть авто.
Представник комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Федір Вениславський каже, що забирати легкові автомобілі у пересічних українців будуть вибірково. Наприклад, седани армії не потрібні, а ось на позашляховики та вантажівки буде звернена особлива увага.
До речі, мобілізовані транспортні засоби заборонятимуть продавати, перереєструвати, відправляти за межі України або навіть в іншу область.
Військово-транспортний обов’язок поширюється на:
- центральні та місцеві органи виконавчої влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування;
- підприємства, установи та організації, у тому числі залізниці, порти, пристані, аеропорти, нафтобази, автозаправні станції дорожнього господарства;
- підприємства, установи та організації, які забезпечують експлуатацію транспортних засобів;
- звичайних громадян, якщо вони мають у власності більше одного транспортного засобу.
Повернення транспорту після оголошення демобілізації здійснюється протягом 30 днів на підставі актів приймання-передачі. У документі зазначаються відомості про власників, технічний стан, залишкову вартість та інші необхідні відомості, що дозволяють ідентифікувати транспортні засоби.