Стрічка новин
Сьогодні
17 Грудня 2024

Росіяни змирилися з путінською війною та згуртувались довкола свого диктатора – Bloomberg

snimok ekrana 2024 05 07 v 11.52.40 Економічні новини - головні новини України та світу

Американське агентство Bloomberg в день інавгурації російського диктатора Володимира Путіна випустило матеріал, в якому констатувало, що громадяни РФ вже звикли до повномасштабної війни проти України. Санкції не спричинили особливого тиску на звичайних росіян. Водночас Кремль витрачає великі ресурси на те, щоб вони не відчули, що у сусідній державі тривають повноцінні бойові дії.

Політичні репресії унеможливили протести всередині держави-агресора. Водночас тиску з боку російського суспільства на Кремль щодо необхідності завершити війну майже немає, навіть попри великі втрати армії РФ на фронті. Така публікація зʼявилась на сайті видання у вівторок, 7 травня.

Росіяни вчаться жити з війною, яку Володимир Путін розв’язав в Україні (…) Вторгнення стало частиною повсякденного життя багатьох росіян (…) Багато хто не протестує, а збирається навколо прапора (згуртовується довкола влади та її політики. – Ред)”, – пише ЗМІ.

Видання зазначає, що повномасштабна війна пронизала всі сфери життя в РФ – від шкільної освіти до телебачення. Кремль у своїй пропаганді проводить аналогію між сучасними російськими окупантами та радянськими військовими, які боролися з фашизмом під час Другої світової війни. Також журналісти поспілкувалися з 41-річним уродженцем Єкатеринбургу Платоном Маматовим, який воював проти України протягом 6 місяців минулого року, а в квітні підписав новий контракт з армією РФ.

“Всі зрозуміли, що це війна і що це стосується всіх. Щодня обстрілюють прикордонні території, всередині Росії горять заводи, літають безпілотники, з фронту повертаються похоронки та інваліди”, – заявив окупант, додавши, що в РФ відбулась “консолідація суспільства” довкола армії.

Водночас Росія використовує кошти зі свого резервного фонду національного багатства, щоб покрити різке зростання державних витрат на війну, у той час як інфляція майже вдвічі перевищує цільовий показник Центрального банку в 4%. Банк Росії підвищив ключову процентну ставку до 16%, а уряд запровадив контроль над капіталом, щоб послабити тиск на рубль.

За словами Дениса Волкова, керівника незалежної соціологічної компанії “Левада-Центр”, опитування показують, що громадська підтримка Путіна залишається високою: 87% схвалюють його керівництво, а 76% підтримують російську армію в Україні. У той час як наказ Путіна від вересня 2022 року про мобілізацію 300 тисяч резервістів був “потужним шоком”, який викликав найгостріший сплеск громадського занепокоєння за 30 років спостережень, настрої знов покращились, коли Кремль запевнив, що повторення цього процесу не буде.

Підтримка мирних переговорів серед звичайних росіян, як правило, зростає лише тоді, коли армія переживає невдачі в Україні, розповіла Марія Снєгова з Центру стратегічних і міжнародних досліджень. Навіть коли вони підтримують переговори, багато хто наполягає на збереженні територій, які зараз є окупованими армією РФ.

7 травня відбудеться інавгурація Путіна

7 травня відбудеться інавгурація російського диктатора Володимира Путіна, який у березні переобрався президентом держави-агресора на термін до 2030 року. Крім цього, через “обнулення” термінів президента у 2020-му, очільник Кремля зможе виграти вибори ще раз і пробути у своєму кріслі ще 6 років – до 2036-го.

Відомо, що сім країн – членів Європейського союзу надішлють на інавгурацію своїх представників. Серед них буде й Франція, яку представлятиме посол. Водночас Україна не визнаватиме Путіна законно обраним президентом РФ. Офіційний Київ закликав інші країни послідувати цьому прикладу. Робити це вже відмовився Вашингтон.


Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті