Стрічка новин
Сьогодні
1 Лютого 2025

Якщо не виплатити 200 тисяч за неявку до ТЦК, чи можуть позбавити житла та автомобіля

ТЦК

Адвокат розповів про можливі наслідки порушення мобілізаційного законодавства.

Після ухвалення закону про мобілізацію, в суспільстві почали жваво обговорювати інший законопроєкт, за номером 10379, який передбачає суттєве, від 153 тис. грн. до 204 тис.грн., збільшення штрафів за порушення законодавства про мобілізацію.

Наразі в соцмережах українці почали бурхливо обговорювати те, а чи не забере держава житло в разі несплати такого штрафу.

Ситуацію для ТСН.ua прокоментував Микола Максимов – адвокат, який знається в тому числі і в питаннях мобілізації.

Арештувати майно можуть, навіть якщо штраф є меншим, – каже Микола Максимов. – Навіть 10 гривень недоплаченого штрафу або окремого маленького штрафа достатньо для того, щоб накласти арешт на будь-яке майно”.

До цього адвокат додає: “Якщо сума штрафу буде більше 160 тис. грн. , то цього буде достатньо для того, щоб звертати стягнення на єдине майно громадянина. На житло, на транспортний засіб. У разі необхідності, у разі того, що під час виконавчого провадження не буде досягнуто якогось компромісу, то таке майно може бути виставлено на публічні торги“.

За словами Миколи Максимова, наприклад, в разі блокування банківської картки боржника, вона може блокуватись тільки на зняття, а не на надходження на неї грошей.

Треба ще не забувати про те, що, якщо, наприклад, штраф буде у розмірі 170 тис. грн., то буде ще виконавчий збір у розмірі 10%. Ц еще плюс 17 тис. грн. А ще будуть витрати виконавчого провадження”, – каже адвокат Максимов.

За його даними, штраф можно буде оскаржити.

“Наприклад, у патрульної поліції є досвід складання протоколів про адміністративні правопорушення. У працівників ТЦК такого досвіду немає. Я впевнений, що як тільки піде цей величезний вал штрафів, то буде величезна кількість помилок. Я впевнений, що певний шанс буде у кожного скасувати штраф“, – каже адвокат.

Крім цього, адвокат додає, що наявні грошові кошти на арештованих рахунках можуть списати як всі, так і частину.

Якщо буде йтись про цивільну людину, то можуть арештувати все, що є на банківській картці. Буде стягнуто для погашення боргу. Інша ситуація – якщо людина систематично отримує заробітну плату. В такому випадку виконавець не може забирати все, а біля 20%. Але якщо у людини на картці є, наприклад, 120 тис. грн., а оштрафували її на 170 тис. грн., то спишуть всі наявні кошти, а потім кожного місяця виконавець буде списувати до 20%. В разі, якщо людина повідомить, що отримує заробітну плату”, – уточнює Микола Максимов.

 


Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті