Стрічка новин
Сьогодні

Китай продав Україні десятки тисяч дронів для ударів по Росії – WSJ

13 Квітня 2024, 10:24
dron 1 Економічні новини - головні новини України та світу

Україна масово закуповує дрони у партнера Росії — Китаю.

Україна знайшла способи отримати десятки тисяч дронів, а також налагодити потік запчастин для них з Китаю, пише The Wall Street Journal. В основному здійснюються закупівлі готової продукції, насамперед компанії SZ DJI Technology, у магазинах та у постачальників. Крім того, китайські компоненти застосовуються в безпілотниках власного виробництва, яке зростає стрімкими темпами.

За словами Георгія Цхакая, радника з оборони Міністерства цифрової трансформації України, за останні півтора роки кількість виробників дронів у країні зросла з семи до майже 300. Сотні тисяч простих, дешевих апаратів, які можуть нести вибухівку, випускаються кустарним та промисловим способом.

Щомісяця Збройні сили України застосовують на полі бою близько 10 000 дронів. DJI заявила WSJ, що намагається обмежити застосування своєї продукції у військових цілях, але не може контролювати їхнє використання після покупки.

Заборона в США на використання дронів DJI для військових, а також китайських компонентів при виробництві власних безпілотників стала однією з причин, через яку американські дрони надто дорогі. Хоча США намагалися налагодити постачання в Україну, багато американських комерційних дронів коштують на десятки тисяч доларів більше, ніж китайські моделі. В Україні хотіли б тестувати та використовувати більше американських дронів, але «ми все-таки шукаємо економічно вигідніші рішення», сказав WSJ заступник міністра цифрової трансформації Георгій Дубинський.

Крім того, кожне оновлення програмного забезпечення для дронів вимагає схвалення Пентагону. Однак ситуація на полі бою змінюється так швидко, що програмістам та інженерам доводиться постійно вносити корективи до своїх моделей. «Те, що літає сьогодні, не зможе літати завтра, — каже Дубинський. — Нам потрібно швидко адаптуватися до технологій, що з’являються. Інноваційний цикл у цій війні дуже короткий».
В США кілька сотень стартапів займаються розробкою невеликих дронів, деякі з них підтримує Пентагон. Але апарати, призначені для комерційного використання (якими насамперед і займаються виробники), виявилося складно переробити для воєнних цілей. У результаті, США немає значної присутності у першій історії війні безпілотників.

Американські дрони дороги, глючать, погано протистоять засобам радіоелектронної боротьби, далеко не завжди можуть завершити місію та виконати завдання відповідно до заявлених параметрів, розповіли WSJ керівники стартапів та колишні військові в США, оператори дронів на передовій та чиновники в Україні.

«Загальна репутація кожного класу американських дронів в Україні така, що вони не працюють так само добре, як інші системи», – визнав Едам Брай, гендиректор стартапу з Кремнієвої долини Skydio, який на початку війни відправив до України сотні своїх найкращих дронів. Але її апарати виявилися “не дуже успішними на лінії фронту”, сказав він.

З того часу співробітники Skydio 17 разів їздили в Україну, і нові дрони побудовані з урахуванням думок та потреб українських військових та служб безпеки, а не вимог Пентагону, каже Брай.

Розробкою дронів та програмного забезпечення для них Україні допомагають займатися у тому числі великі компанії, такі як Palantir та Microsoft, кілька американських мільярдерів, а також стартапи та підприємці у Північній Америці, Європі та Австралії, пише The Washington Post.

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті