Стрічка новин
Сьогодні

РФ готується до широкомасштабного протистояння з НАТО, – ISW

21 Березня 2024, 12:50
rosija Економічні новини - головні новини України та світу

Деякі російські фінансові, економічні та військові показники свідчать про те, що Росія готується до широкомасштабного конфлікту з НАТО із застосуванням звичайних озброєнь, але, швидше за все, в більш короткі терміни, ніж спочатку припускали деякі західні аналітики.

Про це повідомляють в ISW.

Президент Росії Володимир Путін зустрівся з лідерами фракцій Державної Думи 19 березня і окреслив пріоритети свого п’ятого президентського терміну.

Путін підкреслив важливість розвитку російської економіки і розширення соціальних програм, оголошених у своєму зверненні до Ради Федерації 29 лютого. 

Аналітики повідомляють, що 19 березня Путін заявив, що він особисто був свідком того, як корпоративні інтереси підживлювали призначення до законодавчих органів, коли він працював у Ленінграді, а потім у Санкт-Петербурзі, хоча він сам, ймовірно, отримував значні комісійні від незаконно схвалених контрактів і ліцензій, коли був заступником мера Санкт-Петербурга і головою комітету. 

Путін закликав лідерів фракцій Державної думи Росії діяти в інтересах держави, а не корпорацій чи партій, і підкреслив важливість призначення людей на посади, що ґрунтуються на їхніх здібностях і компетентності. 

Путін також розкритикував російську “еліту” у своєму зверненні до Ради Федерації 29 лютого, заявивши, що люди, які “набивали кишені” в 1990-х роках, не є елітою, а “справжньою елітою” є робітники та військовослужбовці, які довели свою лояльність до Росії.

“Путін, ймовірно, намагається створити умови для стабілізації довгострокового фінансового становища Росії на більш високому рівні державних витрат і сигналізує, що довгострокова фінансова стабільність Росії потребуватиме принаймні певного болю для деяких заможних промисловців-силовиків (російських силовиків з політичним впливом)”, – йдеться у звіті Інституту. 

Аналітики додають, що Путін, ймовірно, розуміє, що фінансові репресії проти промисловців-силовиків можуть поставити під загрозу політичні відносини, які Путін побудував з ними, і намагається пом’якшити ці наслідки. Росія, схоже, не стикається з неминучою фінансовою кризою, а збільшення військових витрат стало найбільш значною зміною в російській бюджетній політиці, тому зусилля щодо забезпечення фінансового майбутнього Росії, швидше за все, спрямовані на створення довгострокових умов, ніж на вирішення нагальних фінансових проблем. 

“Росія продовжує спроби обійти міжнародні санкції, а Міжнародний валютний фонд оцінив, що ВВП Росії зросте на 2,6% у 2024 році, і повідомив, що ВВП Росії зростав швидше, ніж економіка всіх країн “Великої сімки” (G7) у 2023 році.

Президент Польщі Анджей Дуда в інтерв’ю CNBC від 20 березня підкреслив, що Путін активізує зусилля з переведення Росії на військову економіку, щоб мати можливість напасти на НАТО вже у 2026 або 2027 році, посилаючись на німецькі дослідження, які не уточнюються.

Також, міністр оборони Данії Троельс Лунд Поульсен заявив 9 лютого, що нові розвідувальні дані вказують на те, що Росія може спробувати напасти на країну НАТО протягом трьох-п’яти років, що є прискореним графіком порівняно з оцінкою НАТО, яка передбачала 2023 рік. 

Графік відновлення значної російської загрози зі сторони звичайних збройних сил значною мірою залежить від фінансових ресурсів, які Путін готовий спрямувати на протидію військовим зусиллям. 

“За відсутності інших пояснень очевидної підготовки Путіна до ризику зіпсувати свої відносини з багатими російськими клієнтами і в контексті постійних оголошень про плани розширення російської армії, які розглядаються нижче, спроби Путіна створити умови для стабілізації російської економіки і фінансів, швидше за все, є частиною російської фінансової і внутрішньої підготовки до потенційного майбутнього широкомасштабного конфлікту з НАТО, а не лише до тривалої війни в Україні”, – додають у звіті ISW.

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті