Стрічка новин
Сьогодні

З відеокамерою та функцією самознищення: п’ятикласник із Хмельниччини створив робота-розмінувальника. ФОТО

snimok ekrana 2024 01 30 v 18.01.51 Економічні новини - головні новини України та світу

Артур Панютін з Кам’янця-Подільського навчається у п’ятому класі. Він створив робота-розмінувальника, завдяки якому можна дистанційно досліджувати територію, щоб отримати інформацію про небезпеку і спланувати дії для її ліквідації

Про це пише Суспільне Хмельницький.

За словами завідувачки відділу технічної творчості гуртка “Онови робототехніки” Наталії Сушко, де займається хлопчик упродовж двох років, Артур Панютін – наймолодший учасник гуртка. До цього він займався у секції початкового технічного моделювання. Над розробкою робота-розмінувальника працював з осені 2023 року.

“Робот – невеликий, компактний, маневровний, може швидко пересуватись нерівною поверхнею. Він обладнаний камерою. Його можна запустити вивчати територію, щоб дізнатись, де є міни. Після цього сапер орієнтується, як правильно діяти, щоб ефективно виконати роботу. Крім того, робот може заїхати на територію, де перебуває ворог, і зібрати необхідну інформацію. Якщо є якась загроза, то пристрій має функцію самознищення. Він недорогий, у майбутньому, після випробувань і вдосконалень, його буде економічно вигідно створювати, щоб використовувати у військовій справі”, – зазначила Наталія Сушко.

Артур Панютін з Кам’янця-Подільського навчається у п’ятому класі. Упродовж двох років займається у гуртку "Основи робототехніки" у місцевому центрі дитячої та юнацької творчості. Він створив робота-розмінувальника. Завдяки йому можна дистанційно досліджувФото: Кам’янець-Подільська міська рада

Сам ж юний розробник розповів, що на свторення робота його надихнув батько, він – розмінувальник. Робота потрібно вдосконалювати, щоб збільшити його функціональну прохідність у різних умовах.

“Я хотів би доставити модифікації, щоб була металева “рука”, потужний сервер, гусенична система. Це потрібно для того, аби робот зміг підіймати більшу вагу і забезпечувати кращу прохідність. Серед проблем, які виникали, поки не вдалось вирішити, як убезпечити прилад від дощу. Коли перегрівалась камера, поставили вентилятор. Була проблема зі світлом, то його під’єднали”, – пояснив Артур Панютін.


Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті