Прикордонники пройшли вишкіл санітарних інструкторів, де навчались визначати поранення, надавати первинну допомогу та вірно розраховувати свої дії у зоні під вогнем та зоні тактичних умов.
У Державній прикордонній службі України повідомляють, що домедична допомога під вогнем та евакуація у більш безпечну зону – найвідповідальніший етап для санітарного інструктора під час бойових дій, інформує Портал МВС.
На контрольно-перевірочному занятті завданням бійців була евакуація поранених із зони CUF (Combat Unit of Fire) в зону TFC (Tactical Field Care), а потім – у безпечний сектор укриття, а також надання первинної домедичної допомоги за алгоритмом M.A.R.C.H.
Умови максимально наблизили до бойових, застосувавши піротехнічні засоби, LASERTAG та складні імітаційні поранення.
Ідентифікувати травми у червоній зоні та стабілізувати стан пацієнта завжди складно, адже бійці зазвичай знаходяться під вогнем. Прикордонник на псевдо «Кабан» вже брав участь у бойових діях як санінструктор, але наразі набув нового досвіду.
«Найскладніше для санінструктора – швидко та правильно ідентифікувати усі поранення та, після надання первинної допомоги, евакуювати його до зони тактичних умов, – ділиться досвідом прикордонник. – Помилки на полі бою вартують життя, тому краще сотні разів повторити все під час навчань, аби уникнути критичних ситуацій під час бою».