Жозеп Боррель повідомив, що українцям не варто хвилюватися, тому що європейська підтримка продовжує бути сильнішою, як ніколи, і вона продовжуватиметься.
У Брюсселі відбулось засідання Ради міністрів закордонних справ ЄС, під час якого обговорювалася підтримка України, інформує The Guardian.
Високий представник ЄС Жозеп Боррель повідомив, що Україні зараз «потрібна більша і швидша військова підтримка». «Ми розпочинаємо сьогоднішню зустріч Ради із закордонних справ #FAC з МЗС Дмитро Кулебою, підключеним через VTC, щоб обговорити ситуацію на місці та подальшу підтримку ЄС для України. Україна зараз потребує більшої та швидшої військової підтримки, тому 2024 рік стає роком перемоги України.», – зазначив Боррель.
Під час засідання Високий представник ЄС також повідомив, що «той факт, що ми залучені до пошуку рішення на Близькому Сході, не означає, що ми не продовжуємо підтримувати Україна». «Не хвилюйтеся, не хвилюйтеся, українцям не варто хвилюватися – європейська підтримка продовжує бути сильнішою, як ніколи, і вона продовжуватиметься», – сказав Жозеп Боррель.
We start today’s Foreign Affairs Council #FAC with FM @dmytrokuleba connected via VTC to discuss the situation on the ground and the EU’s continued support to #Ukraine.
Ukraine needs more and faster military support now, so 2024 becomes the year Ukraine prevails. pic.twitter.com/L8RYO6dLXv
— Josep Borrell Fontelles (@JosepBorrellF) January 22, 2024
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба під час виступу на зустрічі зазначив, що Україна розраховує на швидкі кроки вже у першій половині 2024 року задля практичного відкриття переговорів про вступ до ЄС, зокрема схвалення переговорної рамки та проведення першої міжурядової конференції, а також закликає ЄС збільшити постачання зброї, затвердити довгострокову програму підтримки, конфіскувати активи РФ і перервати постачання до Росії критичних компонентів, інформує МЗС України.
Дмитро Кулеба привітав історичне рішення про початок переговорів про вступ України до ЄС і закликав якнайшвидше рухатися до їх практичного старту. Він поінформував колег щодо прогресу в імплементації всіх чотирьох законодавчих кроків, визначених Єврокомісією, що має стати основою для затвердження переговорної рамки. “Ми маємо зберігати темп, проводячи скрінинг законодавства та готуючи переговорну рамку. Ми розраховуємо, що вона буде затверджена якомога швидше, одразу ж після оцінки Єврокомісією у найближчі місяці впровадження Україною чотирьох кроків, що дозволить нам провести першу міжурядову конференцію вже у першій половині цього року”, – підкреслив глава МЗС України.
Міністр окремо підкреслив важливість схвалення 1 лютого Європейською Радою програми довгострокового фінансування України у розмірі 50 мільярдів євро. “Це фінансування важливе для фінансової стабільності, функціонування державних інституцій та економіки України на тлі російської агресії. Його схвалення буде найкращою інвестицією в безпеку Європи”, – наголосив він.