Німеччина передасть Україні новий пакет військової допомоги.
У Генеральному штабі ЗСУ повідомляють, що Німеччина оголосила про нове постачання військової допомоги для України – про це свідчить оновлений перелік допомоги на сайті Федерального Уряду Німеччини Bundesregierung та Посольство Німеччини в Києві.
“Новий пакет допомоги від Німеччини для України містить:
– боєприпаси для бойових танків LEOPARD 1;
– 8 бронетранспортерів (APC);
– 25 розвідувальних БПЛА RQ-35 HEIDRUN;
– 50 терміналів супутникового зв’язку SatCom;
– 5 прикордонно-патрульних автомобілів;
– 16 автоцистерн Zetros;
– 3 автотранспортні засоби (вантажівки, мікроавтобуси, позашляховики);
– 1.840 військових шоломів;
– 500 LED ліхтарів- матеріали для знешкодження боєприпасів “Україна бореться за свою свободу і несе болючі жертви.
Ми підтримуємо Україну всюди, де можемо, і доти, доки це буде необхідним. Наше спільне майбутнє – це Європа, і ми усіма силами працюємо задля цього.” – Надзвичайний і Повноважний Посол ФРН в Україні Його Високоповажність Мартін Єґер #Martin_Jäger.
Федеральний Уряд Німеччини підтримує українських військових у тісній координації зі своїми партнерами та союзниками.Допомога Україні з боку Федеративної Республіки Німеччина включає в себе постачання зі складів Бундесверу, з боку німецької промисловості, а також спільні з партнерами постачання, які серед іншого фінансуються з коштів Ініціативи Федерального уряду Німеччини з підвищення дієздатності.
Кошти на фінансування статті з підвищення дієздатності на 2023 рік становлять загалом 5,4 мільярди євро (у 2022 році – 2 млрд. євро) плюс повноваження на взяття зобов’язань на наступні роки в розмірі близько 10,5 млрд. євро. Ці кошти мають піти переважно на військову підтримку України.Водночас вони будуть використовуватися з метою фінансування поповнення військового майна для Бундесверу, переданого Україні зі складів Бундесверу, а також внесків Німеччини до Європейського фонду забезпечення миру (EPF), з якого своєю чергою можуть компенсуватися витрати країн-членів ЄС на підтримку України.
Постачання з боку промисловості, які фінансуються з коштів Ініціативи з підвищення дієздатності. Постачання частково пов’язані з ремонтними роботами, або ж виробництво ще триває; окрім того, в деяких випадках ще здійснюється навчання (персоналу)”, – інформує Генштаб ЗСУ.