У понеділок, 8 січня, Папа Римський Франциск виголосив нове скандальне послання, у якому закликав заборонити по всьому світу сурогатне материнство. Свій заклик він пояснив тим, що вважає народження дитини справжнім дивом, а не основою комерційної угоди.
Святіший Отець під час виступу перед дипломатами наголосив, що вважає практику сурогатного материнства такою, що порушує і права матері, і права дитини. Він назвав її також “гідною жалю”.
“Я вважаю жалюгідною практику так званого сурогатного материнства, яка є грубим порушенням гідності жінки і дитини, заснованим на експлуатації ситуації матеріальної скрути матері. Дитина завжди є даром і ніколи не є основою комерційного контракту, – повідомив Папа Римський.
Глава Церкви також висловив сподівання, що “міжнародна спільнота докладе зусиль для загальної заборони цієї практики”. NBC News, яке цитує слова Франциска, також пише, що статистики щодо кількості дітей, народжених таким чином, немає. У тексті також зазначається, що сурогатне материнство є незаконним у багатьох країнах.
До слова, сурогатне материнство є незаконним в Італії. Місцевий прем’єр-міністр вживає заходів для посилення заборони. Джорджія Мелоні хоче запровадити закон, який би розширив заборону на покарання для пар, які вирішують виїхати за кордон для проведення цієї процедури.
Також зазначається, що інтерес до такої практики зростає, “оскільки все більше жінок вирішують відкласти вагітність на більш пізніший термін”. Це також є способом для одностатевих пар створити сім’ю.
Під час понеділкової промови перед дипломатами Папа також розкритикував гендерну теорію. За словами глави Церкви, це “надзвичайно небезпечно, тому що нівелює відмінності у твердженні про рівність усіх”.
Інші скандальні заяви Папи Римського
Раніше понтифік заявляв, що вважає росіян “великим народом” і не вірить у їхню жорстокість. Були й розмови про те, що війна в Україні — це протистояння добра і зла, а рф просто спровокували, і що жертвою є не лише наша держава. Також водній із заяв Папи Римського було прохання до “своїх братів, влади російської федерації” повернутися до зернової угоди.