Офіцер “Азову” спрогнозував події на війні України з Росією. Він заявив, що контрнаступ ЗСУ може тривати 15 років.
Прогноз військового
Відомий український військовослужбовець Дмитро Андрющенко пояснив, чому контрнаступ ЗСУ йде набагато повільніше, ніж передбачалося. Це пов’язано з серйозним протистоянням з противником. Працює ворожа авіація, артилерія. Не варто забувати і про мінні поля, які становлять велику небезпеку для наших захисників.
“Логічно, що наші хлопці та бронетехніка не можуть йти замінованим полем і не підриватися. Так воно працює. Тому я не бачу в цьому проблеми. Я вважаю, що контрнаступ зараз йде. Я знаю, що всі підрозділи постійно атакують, просуваються вперед. Просто контрнаступ не такий, як багатьом хотілося б”, – зазначив Андрющенко.
Офіцер управління 12-ї бригади “Азов” Нацгвардії України наголосив, що реальна картина набагато складніша, ніж намальований план-схема на карті. Там події виглядають краще, ніж у справжньому житті.
Військовослужбовець наголосив, що відбивання українських територій може затягтися у часі. Однак це не буде поразкою нашої сторони, бо просування все ж таки є. І доки воно буде, можна говорити про продовження контрнаступу.
“Я розумію, що це буде не скоро, довго. Але я не вважаю, що контрнаступ захлинувся. Я вважаю, що навіть відбитих 10 м на місяць – це контрнаступ. І навіть якщо ми будемо відбивати наші території ще 5, 10 або 15 років – це все одно буде контрнаступ”, – цитує експерта ТСН.
Прогноз історика
Історик Ярослав Грицак у розмові з “Радіо Свобода” заявив, що події на війні багато в чому залежатимуть від постачання західного озброєння. Він заявив, що на даний момент обидва сторони не мають достатніх ресурсів для великих наступів та проривів.
Аналітик порівняв нинішню ситуацію з 1942 роком у Другій світовій війні. Нинішня повномасштабна війна з Росією стала затяжною. У таких дуже важлива міцність тилу.
За словами Грицака, коли Україна має доступ до західних ресурсів, у РФ “немає шансів”. Він наголосив на важливості виконання обіцянок партнерів.
“Бо врешті-решт війна не закінчується вирішальною військовою перемогою чи воєнним парадом, а котра сторона не буде мати сил нести тягар війни. І це кінчається колапсом одної сторони”, – зазначив історик.