Стрічка новин
Сьогодні

В ЗСУ планують запровадити нову посаду

5 Січня 2024, 12:59
зсу

Офіс з підтримки змін разом з відповідними підрозділами Міністерства оборони і Генштабу проводить дослідження і формує конкретні пропозиції для створення посади закупівельника в штатній системі Збройних сил.

Керівник напряму політики закупівель Офісу з підтримки Євгеній Сільверстов в інтерв’ю Укрінформ повідомив, що зараз немає фахівця із закупівель, бо не передбачено в штаті. А за додаткове навантаження іншим посадовцям, які виконують ці функції, тепер доплачувати неможливо, тому що відсутній такий розрахунок.

«Для розуміння контексту нагадаю: нещодавно запустилося держагентство ДОТ. Воно займатиметься централізованими закупівлями для армії – одягу, їжі, пального, медикаментів. Але є ще так звані децентралізовані закупівлі, які здійснюють військові частини. Це – канцелярія, дрони, вантажівки і багато чого іншого. В цій конструкції є одна суттєва проблема. Якщо військова частина має реальну функцію, то повинен бути і виконавець цієї функції. Це – логічно. Як і на будь-якому підприємстві, мають бути фінансист, бухгалтер, інженер. Вони відповідають за виконання своїх функцій. А якщо у вас є регулярна функція закупівель, очевидно, що має бути певна посадова особа.

Крім логіки, наявний згаданий закон про публічні закупівлі. Він визначає, що закуповує через систему «Prozorro», звітує і планує закупівлю уповноважена особа. Для такої функції має бути або спеціальна посада закупівельника, або інша посадова особа, яка перебуває на іншій посаді, а закупівля для неї – це  додаткова робота з відповідною додатковою оплатою. Так от, жодного з цих двох варіантів в армії нема. Тобто немає фахівця із закупівель, бо не передбачено в штаті. А за додаткове навантаження іншим посадовцям, які виконують ці функції, тепер доплачувати неможливо, тому що відсутній такий розрахунок. Таким чином відсутність посади закупівельника у військових частинах – це ще й порушення законодавства про публічні закупівлі.

Звісно, цю проблему не розв’язати одним розчерком пера. Але тепер ми в Офісі з підтримки змін разом з відповідними підрозділами Міністерства оборони і Генштабу проводимо дослідження, аналіз і формуємо вже більш конкретні пропозиції для створення такої посади в штатній системі Збройних сил”, – розповів Євгеній Сільверстов.

На питання, чи проводили обчислення, скільки таких посад потрібно для Сил оборони, і чи можна цих фахівців відбирати на етапі розподілу в ТЦК, керівник напряму політики закупівель відповів, що у військових частинах, де закупівлі на десятки мільйонів, потрібна, щонайменше, одна посада, а в деяких бригадах чи у командуваннях потрібен і відділ з кількох людей.

“Під час оцінювання потрібно враховувати, що закупівельну функцію виконують не всі військові частини. Скажу так: в Силах оборони є близько 750 структур, що визначені як замовники у сфері оборони. З них орієнтовно 450 структур – у підпорядкуванні Міноборони. Вони або звітують, або щось закуповують. Тобто в них є кошти, і вони проводять закупівлі.

Якісь частини можуть проводити закупівлі на рік на кілька сотень тисяч гривень, в деяких частинах це можуть бути закупівлі на кілька мільйонів гривень, в інших – на десятки мільйонів. Це все я кажу про те, що відбувається на рівні військових частин. Бо на рівні Міністерства оборони – а це центральний рівень – мільярдні закупівлі. Звісно, деяким військовим частинам, можливо, і не потрібна буде окрема посада. Адже там – лише кілька сотень тисяч гривень закупівель. Але у військових частинах, де закупівлі на десятки мільйонів, потрібна, щонайменше, одна посада, а в деяких бригадах чи у командуваннях потрібен і відділ з кількох людей”, – повідомив Євгеній Сільверстов.

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті