Українці стають жертвами нової схеми обману - шахраї пропонують їм підробіток в інтернеті та видурюють в них гроші.
Про це повідомила заступниця директора ЄМА Олеся Данильченко.
За її словами, українцям пропонують “легкий” підробіток та втягують їх у схему обману. Активізація шахраїв припала на кінець жовтня 2023 року.
“В листопаді ми спостерігали справжній бум. Я сама додалась у деякі ці шахрайські групи, масштаби неочікувані. Люди переказують і 250 тис. грн. Це нагадує мені “Гру в кальмара”, – зазначила Данильченко та додала, що усе починається з пропозицій про роботу в інтернеті.
Шахраї пропонують лайкати товари, додавати їх у кошик, дивитись TikTok та отримувати “дохід”. За виконання одного завдання українцям можуть заплатити від 30 до 70 гривень, після чого розпочинається новий етап обману.
Шахраї дійсно можуть перерахувати вказані кошти та запропонують перейти на “наступний рівень” підробітку. Вони закликають громадян:
- купити товар на велику суму, повернути кошти за товар та отримати 30% заробітку;
- відкрити депозит на велику суму та отримати 30% заробітку;
- переказати тисячі гривень на вказані картки та отримати свої кошти разом з нарахованими відсотками.
Наразі у соцмережах нараховуються сотні подібних спільнот, у яких пропонують “легку роботу”. Останнє завдання – перерахувати шахраям до 27 тисяч гривень. Ба більше, шахраї підроблюють відгуки “задоволених працівників”, а акаунти, які поширюють такі дописи, ймовірно є звичайними ботами.
“Цю схему в нас (у зверненнях до підтримки) закодовано як “заробіток в інтернеті”, і лише за зверненнями на підтримку за підсумками листопада близько 3000 клієнтів втратили 65 мільйонів гривень”, – попередив засновник Monobank Олег Гороховський.
Якщо проаналізувати статистику банку – кожен клієнт Monobank у середньому втратив понад 21 тисячу гривень .