Для людей, які ухиляються від військового обліку, потрібно запровадити кримінальну відповідальність.
Про це заявив в ефірі телемарафону військовий експерт Євген Дикий, який проходив службу в батальйоні “Айдар” і зараз є очільником Національного антарктичного наукового центру.
Він вважає, що мобілізація в Україні потребує певних змін. Українцям варто надати можливість йти на демобілізацію після певного часу служби у війську, адже наразі це неможливо.
Євген Дикий обурений тим, що наразі законодавством не вважається злочином ухиляння від військового обліку. Під час війни його слів, відсутність кримінальної відповідальності (лише адміністративна) за такі дії це розкіш. Цю ситуацію він закликав терміново змінювати.
“Встановив би граничний термін служби і в той же день кримінальну відповідальність за ухилення від служби”, – заявив ветеран.
Він вважає, що такі заходи радикально змінили б ситуацію. За словами експерта, потрібну кількість людей неможливо набрати лише як добровольці. Залучати чоловіків, попри їхнє бажання не служити, доведеться.
“Ніколи велика війна вигравалася тільки добровольцями”, – додав Дикий.
Мобілізація в Україні
Нагадаємо, в Україні продовжили воєнний стан до 14 лютого 2024 року. Також продовжує діяти загальна мобілізація населення. Наразі студентів не призивають у військо, але незабаром ситуація може змінитись.
ТЦК, як стало відомо 30 листопада, перевірятимуть документи в громадян на Закарпатті. Спільним наказом голови ОВА та начальника ОТЦК та СП призначено комендантів районів та міст Закарпатської області, які визначають уповноважених осіб для здійснення перевірки документів.
Нагадаємо, У Запорізькій області ТЦК почали вимагати від голів ОСББ надати списки військовозобов’язаних чоловіків віком від 18 до 60 років, які проживають в будинках, а також відкрити під’їзди для представників центру комплектації.