Стрічка новин
Сьогодні
17 Грудня 2024

Корпус морської піхоти США готується до війни роботів

709309 src Економічні новини - головні новини України та світу

Корпус морської піхоти США, елітний підрозділ американської армії, готується до першого у світі бою роботів, керованих штучним інтелектом.

Про це повідомляється у статті, опублікованій у журналі The National Interest.

Корпус морської піхоти працює над тим, щоб випередити реальність, яка докорінно змінює всю парадигму
З огляду на стрімкі темпи, з якими розвивається штучний інтелект, Пентагон впевнений у неминучості війни роботів, тому вирішив підготуватися до неї заздалегідь.

«Війна роботів» є битвою бойових машин, керованих штучним інтелектом, і роботів-солдат, яку досі можна було побачити лише у науково-фантастичних фільмах», – наголошується у статті.

В опублікованому в червні щорічному стратегічному документі Корпусу морської піхоти «Force Design 2030» темі «Інтелектуальна робототехніка та автономні системи» (IRAS) відводиться кілька сторінок. У ньому, серед іншого, викладено правила, відповідно до яких Корпус хоче, щоб морські піхотинці тренувалися і зрештою навчилися битися як пліч-о-пліч з цими «розумними машинами», так і проти них.


«У той час, як широка громадськість захоплювалася останніми роками комп’ютерами, здатними писати курсові роботи та автоматизувати велику кількість поточних завдань, американські військові переважно приділяли пильну увагу ролі машин у війні, – пише The National Interest. – Особлива увага приділялася Карабахській війні 2020 року на Південному Кавказі, в якій використання Азербайджаном безпілотників відіграло вирішальну роль у результаті конфлікту. Крім цього, озброєні дрони і дрони-розвідники, що нищать часом на порядки більш дорогу і складну техніку, широко поширені і дуже ефективні в російсько-українській війні, що триває».

У документі йдеться, що морські піхотинці повинні, по-перше, знаходити економічно ефективні способи боротьби, коли дрони вартістю в сотні, а часом всього в тисячі доларів, реально загрожують зброї чи обладнанню, вартістю в мільйони, а по-друге, пам’ятати, що саме сучасні дрони є сьогодні найважливішою зброєю на полі бою.

У першому кварталі 2024 року Корпус морської піхоти планує опублікувати спеціальний стратегічний документ IRAS, який служитиме керівництвом для його подальших кроків. Серед кількох десятків рекомендацій найбільш драматичною є пропозиція створити першу у своєму роді військову спеціальність або сферу роботи, орієнтовану на IRAS та супутню стратегію управління талантами для набору експертів з робототехніки.

Керівники служби планують ухвалити рішення про створення такого напряму морських фахівців до початку 2025 року.

Генерал Девід Бергер, комендант Корпусу морської піхоти США, розпорядився до кінця 2023 року визначити одну з трьох регіональних експедиційних сил морської піхоти як центр для експериментів та оцінки IRAS. Після цього командування навчання та освіти Корпусу морської піхоти звернеться до академічних кіл, представників промисловості, дослідницьких установ, а також до союзних збройних сил, щоб «синхронізувати та поширити» правила та концепції, що регулюють бойові дії з використанням робототехніки та автономних систем.


Після того, як Корпус буде готовий розпочати цілеспрямовані оцінки та експерименти, ці правила та рекомендації будуть поширені у військових училищах та навчальних центрах НАТО.

У 2024 році служба планує розпочати експерименти та створити основу для швидкого придбання «високо затребуваних, ризикованих систем» — досить недорогих безпілотних платформ, щоб їх можна було легко відправляти у ризикованих бойових ситуаціях.

«При такому плануванні стає ясно, що Корпус морської піхоти працює над тим, щоб випередити реальність, яка докорінно змінює всю парадигму, – наголошується у статті. – Складні технології робототехніки та машинного навчання, які стають дешевшими і доступнішими, здатні завдати серйозної шкоди складним, але застарілим військовим системам. Це, як і раніше, багато в чому визначає традиційні методи ведення війни. Той факт, що в центрі стратегії служби, як і раніше, залишається людина-морпіх, а не машина, свідчить про те, що Корпус морської піхоти залишається вірним своїй ставці на людський ресурс у цьому технологічному середовищі, що швидко розвивається».


Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті