Стрічка новин
Сьогодні

Народні депутати готують для українців черговий “сюрприз” із податками

26 Жовтня 2023, 0:36
snimok ekrana 2023 10 25 v 21.41.55 Економічні новини - головні новини України та світу

В Україні запропонували запровадити спеціальний режим оподаткування для самозайнятих фізосіб (ФОП), проте він не торкнеться всіх категорій, а також вже оформлених самозайнятих громадян.

У законопроекті №10166 визначено перелік видів діяльності, причому це не означає відсутності податкового контролю.

“Самозайняті – у розумінні Податкового кодексу України. Це різні режими. Цей режим на тих, хто оформлений самозайнятими, не поширюється (нотаріуси, адвокати). Немає жодного аргументу, щоб вони платили менше податків, ніж вчителі та медики”, – зазначив голова податкового комітета Верховної Ради Данило Гетьманцев.

Він додав, що ЗМІ, які написали про дозвіл українцям працювати без реєстрації “ФОПів”, “дещо спотворили ідею законопроекту про спрощення оподаткування вільних професій”. Водночас, за словами Гетьманцева, тема реєстрації фізичних осіб-підприємців є важливою та актуальною.

“Я дійсно вважаю реєстрацію ФОП, як і ліквідацію ФОП архаїзмом, а державний контроль у цій формі зайвим. Будь-яка фізична особа може займатися підприємництвом без будь-яких дозволів та особливих статусів. Це, безумовно, не скасовує оподаткування та податковий контроль, які при диджиталізації повинні бути простими та непомітними. І це ми обов’язково зробимо”, – наголосив нардеп.

Новий спецрежим з оподаткуванням 6% стосуватиметься насамперед кур’єрів, таксистів, ремонтників, майстрів манікюру, перукарів, психологів тощо, які надають свої послуги за допомогою онлайн-платформ. Перейти на такий варіант оподаткування можна буде за бажанням.

Як пояснив один із авторів документа Ярослав Железняк, законом буде створено прозоре регулювання діяльності онлайн-платформ. Представникам 20 видів діяльності також не потрібно буде подавати звітність:

На даний момент законопроект №10166 поки що лише зареєстрований у Верховній Раді. Щоб стати законом, документ має бути затверджений комітетом, сесійною залою парламенту у двох читаннях, а також підписаний спікером Ради та президентом України.

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті