Внутрішнє ядро Місяця насправді являє собою тверду кулю зі щільністю, близькою до щільності заліза.
Це встановило ретельне дослідження вчених під керівництвом астронома Артура Бріо з Французького національного центру наукових досліджень, опубліковане у журналі Nature, передає ScienceAlert.
Дослідники сподіваються, що результати їхньої праці допоможуть вирішити довгі суперечки про те, чи є “серце” Місяця твердим або розплавленим, а також приведуть до більш точного розуміння історії Місяця і Сонячної системи ув цілому.
Як повідомляється, під час дослідження астроном Бріо та його колеги зібрали дані космічних місій та експериментів з лазерної локації Місяця, щоб скласти профіль різних місячних характеристик. Потім вони провели моделювання з різними типами кернів (проб), щоб визначити, які з них найбільш точно відповідають даним спостережень.
У результаті вчені зробили кілька цікавих висновків:
- більш щільний матеріал в середині Місяця падає до центру, а менш щільний матеріал піднімається вгору;
- місячне ядро дуже схоже на земне – із зовнішнім шаром рідини та твердим внутрішнім ядром (зовнішнє ядро має радіус близько 362 кілометрів (225 миль), а внутрішнє – близько 258 кілометрів (160 миль);
- внутрішнє ядро Місяця має щільність близько 7822 кілограмів на кубічний метр, що дуже близько до щільності заліза.
Зазначається, що результати даного дослідження є підтвердженням більш ранніх висновків вчених з цього приводу. Вони являють собою досить вагомі аргументи на користь того, що ядро Місяця подібно ядру Землі.