На Сонці в активному регіоні стався потужний спалах - Земля опинилася під ударом.
Про це повідомляє The Watchers.
Як повідомляється, потужний сонячний спалах класу M8,7 спалахнув 21 вересня. Подія розпочалася о 12:42 UTC (15:42 за Києвом – УНІАН) і закінчилася о 13:02 UTC (16:02 за Києвом). Це вже другий сонячний спалах класу M8 за останні два дні.
За даними видання, викиду корональної маси не відбулося, проте удар спрямований у бік Землі. Найбільш сильним він буде в східній частині Південної Америки, Атлантичному океані, на Заході Європи і в більшій частині Африки.
Як повідомляється, в регіоні, де стався спалах, ще достатньо енергії. Тому в найближчі дні не виключені нові сонячні виверження, спрямовані на нашу планету.
Нагадаємо, 20 вересня на сонці зафіксували потужний спалах класу M8,2. Очікується, що ковзний удар накриє нашу планету в кінці 23 вересня – початку 24 вересня.
За прогнозами, сонячна активність буде на помірному рівні протягом наступних трьох днів з імовірністю 55% сонячних спалахів М-класу і 5% ймовірністю сонячних спалахів X-класу.
Що таке сонячні спалахи і чим вони небезпечні
Сонячні спалахи – це раптові та короткочасні викиди енергії та випромінювання від сонячної корони. Сонячні спалахи можуть мати різну потужність і класифікуються за їх випромінюванням на шкалі класів M та X, де X-клас позначає найпотужніші спалахи.
Сонячні спалахи можуть бути небезпечними та впливати на земну атмосферу та технології, а також викликати магнітні бурі.