У Верховну Раду внесли проєкт закону №9672, який пропонує обмежити вік студентів, що мають відстрочення від мобілізації. Зокрема йдеться про тих, хто здобуває вже другу освіту.
Про це свідчить сайт парламенту.
Законопроєкт передбачає, що зміни внесуть у статтю 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».
Так, мобілізації не підлягатимуть:
- здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, які за денною або дуальною формою навчання здобувають рівень освіти, що є вищим за раніше здобутий, якщо навчання розпочато не пізніше, ніж у рік досягнення 30-річного віку;
- докторанти, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти.
У пояснювальній записці вказується, що з початком повномасштабної агресії рф значна кількість військовозобов’язаних призовного віку, які вже здобули певний рівень освіти, вступили до навчальних закладів для здобуття рівня освіти, що є рівним, а переважно навіть нижчим за раніше здобутий.
Так, за даними ініціаторів законопроєкту, у 2022 році до закладів освіти вступили 106 771 чоловік призовного віку, які розпочали здобувати рівень освіти, що є рівнозначним або нижчим за рівень попередньої освіти.
Тенденція зберігається й у 2023 році. Хоча вступна кампанія цьогоріч триватиме ще до 30 листопада, уже станом на 28 серпня є понад 74 тисячі таких абітурієнтів.
Зокрема, «зазначена практика ухилення від призову на військову службу» негативно впливає на рівень національної безпеки та оборони й деморалізує військових, переконані ініціатори законопроєкту.
Окрім того, законопроєкт передбачає відстрочення від мобілізації для педагогічних працівників закладів фахової передвищої освіти. Наразі таких налічується понад 4 тисячі.
Законопроєкт ініціювали народні депутати від партії «Слуга Народу» Федір Веніславський та Мар’яна Безугла, а також депутатка групи «За майбутнє» Ірина Констанкевич.