Літні дні - ідеальний час для відпочинку на природі. Але у такий період не варто забувати про загальні правила безпеки, оскільки є ризик укусів як змій, так і різноманітних комах.
Якого алгоритму дій треба дотримуватися у випадку укусу комах, розповіли експерти із Міністерства охорони здоров’я України. Відповідна публікація з’явилася у Telegram-каналі відомства.
“Укуси більшості комах не несуть небезпеки, а просто викликають свербіж і набряк, які зазвичай зникають протягом кількох днів”, – пояснюють фахівці. Проте все ж не варто нехтувати простими рекомендаціями, які можуть покращити самопочуття після укусу.
Що робити, якщо вкусила комаха?
- Експерти в першу чергу рекомендують промити область укусу водою і прикласти холодний компрес.
- У разі, якщо місце укусу набрякло та є сильний біль, варто прийняти знеболювальні та антигістамінні препарати.
- Якщо в місці укусу залишилося жало, його потрібно видалити ковзаючим рухом – таким чином, щоб не тягнути за нього. Для цього не слід використовувати пінцет, оскільки під час цього можна видалити із жала отруту, що призведе до серйозніших небажаних наслідків.
У випадку появи таких симптомів, як проблеми з диханням, набряк губ, обличчя, повік або горла, запаморочення, непритомність, слабкий і прискорений пульс, висип, нудота, блювання або діарея, спеціалісти радять звернутися за допомогою до лікаря.