Стрічка новин
Сьогодні

Експерти виявили слабкі бойові якості західної бронетехніки

18 Липня 2023, 13:28
641318 16 Економічні новини - головні новини України та світу

Поки триває війна в Україні, військові експерти переоцінюють ефективність західної бронетехніки в бойових умовах.

Збройні сили України отримують зброю, яка містити як стару, так і відносно нову техніку. Однак війна, що триває, стала серйозним випробуванням для цього озброєння, ставлячи під сумнів його життєздатність у сучасній війні.

Сезар Пінтадо, військовий експерт Міжнародного кампусу з питань безпеки і оборони, прокоментував зміну характеру війни, провівши паралелі з впливом авіації під час Першої світової війни. “Закладаються основи для справжньої революції, для зовсім іншого способу ведення бойових дій”, – заявив Пінтадо.

За даними Кільського інституту світової економіки, з початку повномасштабного вторгнення Росії міжнародні партнери нададуть Україні військову допомогу на суму понад 80 мільярдів євро. Однак виникають питання щодо ефективності цієї зброї в реальних бойових умовах.

Пінтадо виділив дві західні бронемашини, які довели свою ефективність у бою: танки Leopard і бронетранспортери Bradley. Він також зазначив, що більш застарілі моделі, такі як колісні танки, показали свої недоліки, які роблять їх непридатними для ведення сучасної війни.

Хоча дехто пов’язує ці невдачі з помилками в дислокації техніки і недостатньою військовою підготовкою, аналітики наголошують на різних підходах до ведення війни між Заходом і Сходом. Метью Шмідт, професор Університету Нью-Хейвена, підкреслив важливість налагодженої оперативної сумісності і всебічної підготовки, заявивши, що війська НАТО, які експлуатують французькі танки, зазнали б менших втрат в Україні завдяки своєму досвіду в координації танків з іншими системами, такими як артилерія і піхота.

Шмідт вважає, що з часом Збройні сили України (ЗСУ) досягнуть значних успіхів у вдосконаленні поводження із західною технікою. Однак він підкреслив, що успіх у війні вимагає більшого, ніж просто майстерність управління технікою.

Війна, що триває в Україні, також стала свідченням значного зростання використання безпілотників. 

Пінтадо назвав Україну полем для справжньої революції у використанні безпілотників у війні. Однак Шмідт висловив застереження щодо ефективності ударних безпілотників, стверджуючи, що засоби зв’язку та радіоелектронної боротьби відіграють більш важливу роль.

Шмідт навів приклад програми, яка збирає інформацію про пересування російських військових, підкресливши важливість використання існуючих сервісів для підвищення обізнаності і координації військ в зоні бойових дій. Він також підкреслив важливість прослуховування телефонних розмов і придушення систем зв’язку для протидії російським військам на ранніх етапах вторгнення.

Дивлячись у майбутнє, Шмідт вважає, що розвиток цих напрямків буде ключовим для успіху України в майбутніх збройних конфліктах з Росією. Він наголосив на необхідності швидкої імпровізації в умовах нинішнього конфлікту, водночас передбачаючи необхідність інновацій в світлі майбутніх стратегіях під час конфліктів.

Він також відзначає важливість прослуховування та придушення систем зв’язку. Зокрема, у перші місяці російського вторгнення це дозволяло перехоплювати секретну інформацію та перешкоджало російським підрозділам ділитися інформацією. За словами Шмідта, розвиток цих напрямків є ключовим для успіху України в майбутньому протистоянні з Росією, оскільки сторони прагнуть зміцнити свій військовий потенціал:

“Ви зараз бачите ці нововведення? Я думаю, що це буде ще краще. Зараз це потрібно робити швидко. Потрібно імпровізувати. Але в майбутньому стабілізованому конфлікті ми побачимо багато довгострокових нововведень. І з російської сторони”.

Військовим знадобиться десятиліття чи більше, щоб відновити те, що вони втратили в цій війні. І головне, чого росіяни дізнаються з цієї війни, це те, що їхні системи не дуже хороші.

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті