Польща та Німеччина обговорюють шляхи уникнення минулорічної катастрофи, коли у річці Одер було виявлено біля 400 000 тонн мертвої риби.
Польща та Німеччина обговорюють можливість уникнути повторення смертельного забруднення річки Одер, але готові до будь-яких сценаріїв, інформує Associated Press.
Міністерки навколишнього середовища Польщі та Німеччини зустрілися на кордоні двох країн, щоб обговорити захист річки від повторного смертельного забруднення, яке минулого року призвело до загибелі сотень тонн риби. Вони повідомили, що екосистема, схоже, відновлюється після катастрофи минулого літа, під час якої з Одеру було витягнуто біля 400 000 тонн мертвої риби. Це сталося через те, що високі температури та високий рівень солоності річки через хімічні викиди призвели до зростання золотистих водоростей.
Міністерка навколишнього середовища Польщі Анна Москова зазначила, що вона не може виключити виникнення ще однієї катастрофи, незважаючи на ретельний моніторинг уздовж річки Одер і блокування незаконного скидання хімікатів і відходів, щоб запобігти росту смертоносних золотистих водоростей.
«Ми впевнені, що зробили і зробимо все, що в наших силах, зі свого боку», – сказала міністерка. «Однак, беручи до уваги… обмежені знання про водорості у світі та… їхню агресивну природу, ми очікуємо будь-якого сценарію. Ми готуємося до будь-якого сценарію — і позитивного, і негативного», – підкреслила Анна Москова.
Міністерка навколишнього середовища Німеччини Штеффі Лемке зазначила, що промисловість Польщі, особливо вугільна промисловість, повинна утримуватися від викидання скидів у річку в спекотні літні місяці, нагадавши, що екологічна катастрофа 2022 року була спричинена зростанням водоростей через високу температуру в поєднанні з високим засоленням річки та маловоддям. Це було найстрашніше стихійне лихо за багато років.
Кліматична активістка Домініка Ласота заявила Associated Press, що ситуація на Одері покращиться, якщо Москова «виконає свою роботу відповідально і скаже «стоп» шахтам, які продовжують скидати солоні води в річки». Ласота сказала, що Грінпіс та інші екологічні організації попереджають, що деякі викиди все ще здійснюються і це загрожує повторенням смертоносного забруднення.