Стрічка новин
Сьогодні

Китай створює кіберзброю для ураження ворожих супутників

21 Квітня 2023, 22:46
b234ba7 gettyimages 1248873601 Економічні новини - головні новини України та світу

Китай розробляє кіберзброю для отримання контролю над ворожими супутниками, що може зробити їх непридатними для передачі даних або спостереження у воєнний час.

Про це йдеться у витоку доповіді американської розвідки, який проаналізувало Financial Times.

Китайські фахівці намагаються імітувати сигнали, які супутники одержують від своїх операторів, або повністю перехоплюючи управління, або змушуючи дати збій у вирішальні моменти бою, пише видання.

У звіті, підготовленому ЦРУ, йдеться про те, що це дозволить Китаю «захоплювати контроль над супутником, що зробить його неефективним для підтримки систем зв’язку, зброї, спостереження та розвідки».

Кіберпотужності такого роду набагато перевершують все, що Росія застосовує у війні проти України. Російські атаки, вперше розроблені у 80-х, полягають у тому, аби заглушити сигнали між низькоорбітальними супутниками SpaceX і їхніми наземними терміналами завдяки трансляції таких же частот з пересувних систем глушіння, наприклад – Tirada-2.

Такі кіберможливості, йдеться у документі, дозволять Китаю “захопити контроль над супутником, що зробить його неефективним для підтримки зв’язку, озброєння або систем розвідки, спостереження і рекогностування”. США не розкривають, чи мають подібні можливості.

На думку експертів, Китай прагне вивести з ладу здатність супутників, які, як правило, працюють у взаємопов’язаних кластерах, спілкуватися один з одним, передавати сигнали і накази системам озброєнь або надсилати назад візуальні і перехоплені електронні дані.

Зараз Тайвань, з огляду на незамінність супутникового зв’язку для українських військових, прагне розбудувати комунікаційну інфраструктуру, здатну витримати атаку з боку Китаю.

Тайвань залучає інвесторів для створення власного супутникового провайдера, а також експериментує з негеостаціонарними супутниковими приймачами в 700 точках навколо Тайваню, щоб гарантувати передачу даних у разі війни або катастроф. 

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті