Стрічка новин
Сьогодні
7 Листопада 2024

Великдень 2023: Гайд щодо того, що можна і чого не можна робити на Пасху

16 Квітня 2023, 0:07
gettyimages 1386310351 650x410 Економічні новини - головні новини України та світу

Як головне свято православних християн, Великдень посідає важливе місце в релігійному календарі. Цього року 16 квітня віряни святкуватимуть воскресіння Ісуса Христа, який пожертвував своїм життям заради порятунку людства. Поряд з традиціями, цей день також відзначається низкою заборон, яких необхідно дотримуватися.

Пропонуємо читачам детальний перелік того, чого не можна робити на Великдень і що варто робити натомість.

Заборони на Великдень

У цей святий день суворо заборонені такі негативні емоції, як смуток, сварки, брехня, наклеп і осуд. Також заборонені будь-які форми ворожіння або ритуали, не пов’язані з православ’ям, в тому числі ворожіння, які на Великдень вважаються тяжким гріхом.

На Великдень не можна відвідувати кладовища, щоб віддати шану своїм померлим близьким. Це слід зробити на Радоницю, яка цього року припадає на 25 квітня.

У великодньому кошику не повинно бути алкоголю, за винятком солодкого червоного вина, яке називається кагор. У ньому обов’язково має бути прісний хліб, крашанки, м’ясо, ковбаса, овочі та сіль.

Залишки з великоднього столу не можна викидати, в тому числі і яєчну шкаралупу. Їх можна закопати, спалити або згодувати птахам.

На Страсному тижні не можна проводити весілля, хрестини та інші сімейні заходи. Якщо така подія збігається з Великоднем, її краще перенести.

У цей день люди повинні утримуватися від роботи, прибирання, садівництва чи будь-якої іншої праці.

Після заходу сонця з 16 на 17 квітня також заборонено викидати сміття, оскільки вважається, що це приносить нещастя.

У день Великодня слід уникати стрижки, манікюру та інших косметичних процедур.

Винятки з обмежень

Якщо немає можливості взяти вихідний на Великдень, можна працювати, але не можна шити, прибирати чи прати. Так само дозволено випікати паску або фарбувати яйця протягом Страсного тижня, і люди можуть їсти і пити все, що їм заманеться. Однак заохочується самоконтроль і поміркованість, особливо коли йдеться про алкоголь і переїдання.

У деяких регіонах України люди відвідують кладовища на Великдень, хоча це не є поширеною практикою. Це наслідок радянських часів, коли вихідним днем була лише Великодня неділя.

Великдень – це час для роздумів і духовного споглядання. Дотримуючись цих заборон і практик, віруючі можуть віддати шану Господу і відсвяткувати радісне воскресіння Христа.

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті