Міжнародний кримінальний суд (МКС), що базується в Гаазі, відреагував на погрози з боку Росії, висловивши жаль з приводу спроб країни перешкодити "міжнародним зусиллям із забезпечення відповідальності" за порушення міжнародного права.
“Головування Асамблеї підкреслює, що Суд, його обрані посадові особи та його персонал користуються твердою підтримкою Асамблеї держав-учасниць Римського статуту, – йдеться у заяві, інформують Економічні новини.
“Ми підтверджуємо її повну довіру до Суду як до незалежної та неупередженої судової установи і знову заявляємо про нашу тверду прихильність підтримувати і захищати принципи і цінності, закріплені в Римському статуті, і зберігати його цілісність, незважаючи на будь-які загрози”, – додається в заяві.
17 березня МКС видав ордери на арешт російського диктатора Володимира Путіна та Марії Львової-Бєлової, російської чиновниці, яка контролювала примусову депортацію понад 16 000 українських дітей до Росії.
У своїй заяві МКС написав, що вважає, що Путін “несе індивідуальну кримінальну відповідальність” як лідер Росії за злочини, скоєні проти українських дітей.
Екс-президент Росії Дмитро Медведєв пригрозив ракетним ударом по Гаазі 20 березня.
“Всі ходять під Богом і ракетами. Цілком можливо уявити собі сценарій, коли російський корабель, що знаходиться в Північному морі, може завдати стратегічного удару по будівлі Гаазького суду гіперзвуковою (крилатою) ракетою “Онікс”, – написав Медведєв, який в даний час є заступником голови Ради безпеки Росії.
Він також попередив суддів Міжнародного кримінального суду “уважно дивитися на небо”.
Російські слідчі також оголосили 20 березня, що порушили справу проти членів МКС за видачу ордерів на арешт.
Зокрема, під підозру Слідчого комітету Росії потрапили прокурор МКС Карім Хан, а також судді Томоко Акане, Розаріо Сальваторе Айтала і Серхіо Херардо Угальде Годінес.
Згідно з прес-релізом, комітет звинувачує МКС у “притягненні завідомо невинної особи до кримінальної відповідальності” і підготовці “нападу на представника іноземної держави, який користується міжнародним захистом, з метою ускладнення міжнародних відносин”.
Росія вийшла з МКС у 2016 році після того, як міжнародна організація розкритикувала незаконну анексію українського Кримського півострова, а це означає, що Путін не може бути заарештований, якщо він не ступить на територію однієї з 123 країн, які є учасницями суду.