Експерти прогнозують, що до кінця 2023 року курс долара США в Україні, найімовірніше, підвищиться і перетне "психологічну позначку" в 40 гривень, можливо, навіть досягне 45 гривень за долар.
Такий прогноз ґрунтується на різних факторах, таких як призупинення дії “зернового коридору”, який дозволяє отримувати додаткові валютні надходження від експорту зернових та олійних культур, та ризик його непродовження, що може створити дефіцит на міжбанківському ринку, який потенційно може призвести до зростання курсу гривні, інформують Економічні новини.
Втім, деякі аналітики зберігають оптимізм щодо того, що курс може опуститися навіть нижче поточного рівня 38,35/38,79 грн. (купівля/продаж), до 36,6 грн.
Олександр Парашій, керівник аналітичного департаменту ІК Concorde Capital, вважає, що вартість долара найближчим часом, швидше за все, залишиться на нинішньому рівні, але попереджає, що існує серйозний ризик подорожчання “бакса”, якщо “зернові угоди” не будуть “пролонговані на довго”.
Свої прогнози щодо курсу долара в Україні до кінця 2023 року надали й інші організації. Наприклад, Morgan Stanley прогнозує курс долара на рівні – 45 грн. Інші прогнози включають Oxford Economics – 39 грн, Dragon Capital – 43 грн, IER/GET – 42 грн, Sense Bank – 43 грн та ICU – 40,2 грн.
Станом на 17 березня українські банки встановили середній курс долара на рівні 38,35/38,79 грн (купівля/продаж), що на 5 копійок дорожче в купівлі та на 4 копійки дорожче в продажу, ніж напередодні. Серед великих банків найдорожчий курс купівлі пропонували Укрексімбанк та Сенс Банк – 38,4 грн., а найдешевший – ОТП Банк та Укргазбанк – 37 грн. та 37,5 грн. відповідно. Найвищий курс продажу пропонували Ощадбанк (39,15 грн) та Укрексімбанк (38,99 грн), а найнижчий – Укргазбанк (38,5 грн) та ПриватБанк (38,55 грн).
На чорному ринку курс встановився на середньому рівні 38,65/38,76 грн (купівля/продаж), що на 7 копійок дорожче в купівлі і на 6 копійок дорожче в продажу, ніж напередодні.
Офіційний курс долара, за даними Національного банку, залишається фіксованим на рівні 36,56 гривень.
Однак готівковий курс гривні помітно зміцнився до долара в лютому: середньозважений курс продажу готівкової валюти становив 39,89 грн/$, а на кінець місяця – 38,94 грн/$, що є найнижчим показником з літа 2022 року.
Прогнозоване зростання курсу долара в Україні може мати значний вплив на економіку країни, позначившись на імпорті, експорті та темпах інфляції. У зв’язку з цим, підприємствам і приватним особам слід уважно стежити за обмінним курсом і вживати необхідних запобіжних заходів для зменшення будь-яких потенційних ризиків.