Стрічка новин
Сьогодні

Українців у Польщі масово позбавляють виплат та привілеїв: назвали причини

18 Березня 2023, 8:24
переселенці

Польський омбудсмен Марчін В'єнцек звернувся до уповноваженого уряду з питань біженців з України Павла Шефернакера через масові випадки, коли біженці втрачають статус UKR та привілеї, які він дає, виїжджаючи з країни на менше 30 днів.

Про це повідомляють Економічні Новини із посиланням на bip.brpo.gov.pl.

Так, до Офісу омбудсмена надходили численні скарги від громадян України на безпідставну втрату статусу UKR. Стало відомо, що їх позбавляли права на соцвиплати та безкоштовну медицину, навіть якщо вони поверталися до Польщі з України протягом 30 днів, згідно з новим законом. Також є випадки позбавлення статусу UKR людей, які не виїжджали з Польщі.

В Офісі омбудсмена зазначили, що виявили основні причини, через які біженці з України втрачають статус UKR. Першою з них є те, що прикордонна служба реєструє дату виїзду громадян України з Польщі, а дату повернення – ні.

Там додали, що цей статус можна відновити, підтвердивши, що людина перебувала за межами Польщі не більше ніж 30 днів. Однак, як виявилося, що це не так просто, адже прикордонники не проставляють штампи у паспортах українців, які користуються документом diia.pl. А це означає, що довести перебування за кордоном не більше ніж 30 днів, не просто.

Ще однією проблемою є відновлення статусу UKR із поданням заяви. У такому разі вказується дата подання заяви, і в цьому випадку він не отримує соцдопомоги за період, коли статус UKR не діяв, хоча це було помилково.

Омбудсмен також звернув увагу на тривалі затримки із внесенням прикордонної служби інформації до бази даних про перетин кордону громадян

В’єнцек направив офіційне звернення до уповноваженого уряду Польщі з питань біженців з України Павла Шефернакера з проханням втрутитися у ситуацію та навести лад. Зокрема, внести необхідні зміни до нормативних актів для стандартизації практики відновлення статусу UKR.

Зазначимо, що до омбудсмена в Польщі можна звернутися за:

  1. електронна адреса: [email protected]
  2. в письменном виде: Офіс Уповноваженого з прав людини, ал. Solidarności 77, 00-090 Варшава
  3. через онлайн форму.

Також можна звернутись на безкоштовну гарячу лінію 800 676 676.

Нагадаємо, українці можуть отримати безкоштовні ліки у Польщі. Ми повідомляли, що для цього потрібно.

ами України. Прикордонники вводять дані про дату виїзду через кілька місяців, а людина, яка давно повернулася до Польщі, може втратити виплати. При цьому ZUS починає вимагати повернути гроші назад.

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті