Стрічка новин
Сьогодні
22 Листопада 2024

Російські солдати воюють лопатками зразка 1869 року через дефіцит снарядів, – британська розвідка

6 Березня 2023, 8:04
y1n80lhyhsvkfg3lj89urwvo1pat6k2w Економічні новини - головні новини України та світу

В аналітичному коментарі від військової розвідки, який, як зазвичай, опубліковано у твіттер-акаунті Міністерства оборони, центральне місце посідає епізод, у якому "мобілізовані резервісти" наприкінці лютого розповідали про те, як їх кинули на штурм українського бетонного укріпленого пункту зі стрілецькою зброєю і лопатами.

Джерело цієї інформації міністерство не вказує, але наведені деталі та цитати збігаються зі зверненням мобілізованих з-під Серпухова, що розповсюджувалося у ЗМІ з посиланням на антивоєнний телеграм-канал “Сеятель ветра“. У ньому це відеозвернення було розміщено 27 лютого, повідомляють Економічні новини.

“Лопати”, згадані у зверненні, найімовірніше, є інструментом для риття окопів, що застосовується для ближнього бою.

“Смертоносність стандартного шанцевого інструменту МПЛ-50 [МПЛ розшифровується як “мала піхотна лопата” – примітка редакції] особливо міфологізована в Росії. Він мало змінився відтоді, як його розробили 1869 року, і його тривале використання як зброї висвічує жорстокість і низькотехнологічність бою, що характеризує тепер значну частину війни”, – пише британська розвідка (у статті Вікіпедії про цей інструмент уточнюють, що до свого нинішнього вигляду МПЛ-50 дійшла до 1939 року, але від початкового зразка Лінемана (той описали ще у Словнику Брокгауза-Ефрона) він відрізняється переважно трохи зменшеним розміром).

Один з резервістів описував, що не був готовий до такого бою “ні фізично, ні психологічно”.

“Останні свідчення говорять про поширення ближнього бою в Україні. Це, ймовірно, є результатом того, що російське командування продовжує наполягати на наступальних діях, що ведуться переважно піхотою в пішому порядку, за меншої підтримки артилерійським вогнем, оскільки в Росії бракує боєприпасів”, – пише британська розвідка.

Translated with DeepL

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті