Американське видання Washington Post повідомляє, що чиновники адміністрації США дедалі чіткіше заявляють українській владі, що у війні настає вирішальний момент, і Збройні сили України мають забезпечити якомога більші успіхи на полі бою, поки вони отримують високі обсяги західної допомоги.
За даними джерел газети, в адміністрації Байдена вважають, що останній пакет західної допомоги Києву дає найкращі шанси переломити хід конфлікту. У майбутньому ситуація може не бути настільки ж благополучною, оскільки деякі республіканці налаштовані на скорочення підтримки України, а рішучість Європи зберігати поставки на тому самому рівні в довгостроковій перспективі не дуже очевидна, інформують Економічні новини.
“Ми будемо і далі їм пояснювати, що не можемо робити абсолютно все протягом невизначеного часу”, – цитує газета одного з неназваних високопоставлених чиновників американського уряду.
Washington Post повідомляє при цьому, що адміністрація Байдена працює з Конгресом, щоб виділити Україні ще 10 млрд доларів прямої бюджетної допомоги.
Але, пише видання, забезпечувати підтримку України стане складніше з політичного погляду, коли закінчиться дія нинішнього пакета допомоги, схваленого Конгресом США, – а це може статися вже влітку 2023 року.
На думку чиновників адміністрації Байдена, критичний момент у війні настане вже цієї весни, коли Росія почне новий масштабний наступ, а Україна отримає шанс на контрудар, спрямований на звільнення території. Саме тоді Київ має отримати і задіяти нову зброю, зокрема західні танки і бронетехніку.
У публікації також сказано, що між США і Києвом намітилися деякі розбіжності щодо того, як потрібно підходити до ведення бойових дій.
Зокрема, Збройні сили України витрачають великі ресурси на захист міста Бахмут у Донецькій області. Але американські військові аналітики вважають нереалістичним намір одночасно утримувати Бахмут і розпочинати великий весняний контрнаступ для повернення більш важливої, з точки зору США, території, пише газета. Президент же України Володимир Зеленський надає Бахмуту символічного значення, сказали газеті два високопосадовці адміністрації Байдена.
За словами одного з представників уряду США, якщо Росія захопить Бахмут, “це не призведе до будь-яких стратегічних змін на полі бою”. “Росіяни спробують так це уявити, але насправді це лише точка на карті, на яку вони витратили неймовірні обсяги крові та ресурсів”, – вважає цей чиновник.
Washington Post розмірковує і про проблему повернення Україні всієї окупованої Росією після 2014 року території, включно з Кримом.
Наразі представники української влади наполягають, що не зможуть погодитися ні з чим меншим. Але американська розвідка, як повідомляє видання, зробила висновок, що українській армії поки що не під силу звільнення добре укріпленого Кримського півострова – і спецслужби чітко роз’яснили цю позицію в кількох комітетах Конгресу США.
Подібні розбіжності між можливостями і бажаннями України породили в Європі побоювання, що війна може тривати нескінченно, стверджує газета.
На цьому тлі співробітники Байдена стверджують, що намагаються чинити найрозумнішим чином: робити все, щоб Україна найближчим часом зуміла відвоювати якомога більше території, а потім змогла почати з Росією переговори, підсумовує Washington Post.