Стрічка новин
Сьогодні
23 Листопада 2024

Система ситуаційної обізнаності DELTA викликає інтерес країн НАТО

11 Грудня 2022, 10:06
delta

Detla руйнує радянський принцип передачі інформації. У СРСР розвідник з низів передавав військовому керівництву інформацію про ворога. Керівництво ухвалювало і спускало рішення вниз. Такий довгий шлях інформації сповільнює армію.

«А якщо пункт управління військами знищено, втрачається можливість координації», – говорить один із розробників Delta Сергій Гальчинський. 

Програма працює як вебсервіс, який не вимагає серверного обладнання в різних бригадах. Достатньо мати інтернет, авторизуватися й користуватися цифровою мапою. «Користувач в одному екрані бачить всі дані про ворога, – каже Гальчинський. – Це дає повне розуміння того, де його люди, техніка, склади, флот, літаки тощо». Будь-хто не може зареєструватися в системі. Як правило, її використовують командири, які роблять запит, проходять процедуру перевірки й отримують доступ. 

Delta збирає дані з десятків джерел – розвідка безпілотників, знімки супутників, радіоперехоплення тощо. Вона говорить однією мовою з НАТО, тому може приймати розвіддані з їх систем ситуативної обізнаності.

Команда Delta встигла перенести систему в хмару через загрозу фізичного знищення дата-центрів, де зберігаються державні дані. У найтехнологічнішої армії світу США таке рішення на стадії експерименту. У більшості країн – членів НАТО процес ще не розпочався, йшлося під час заходу НАТО Tide Sprint у жовтні. 

Найбільша війна в Європі з часів Другої світової стала джерелом нової інформації для НАТО. Розробники Delta стали асоційованими членами багатосторонньої програми взаємосумісності (МІР). У 2016-му вони використовували готові стандарти НАТО, а тепер отримали право спільно розробляти й вносити зміни до них у питанні взаємодії систем бойового управління.

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті