Стрічка новин
8 Листопада 2024

Охорона культурної спадщини: в Україні створять робочу групу із захисту культурних цінностей

31 Жовтня 2022, 9:14
210209133500643 6828 Економічні новини - головні новини України та світу

В Україні створять експертну робочу групу з охорони культурної спадщини.

В Україні буде створено експертну групу із захисту, збереження та реставрації культурної спадщини. Про це заявили на міжнародній науково-практичній конференції «Культурна спадщина в умовах війни: захист, збереження та реставрація», яка стала платформою для обміну досвідом вітчизняних та міжнародних експертів, які досліджували питання захисту нерухомої культурної спадщини та культурних цінностей в умовах війни, інформують Економічні Новини із посиланням на СОЦПОРТАЛ.

Було вирішено створити експертну робочу групу із захисту, збереження, реставрації культурної спадщини, до якої увійдуть фахівці у галузі охорони культурної спадщини, правозахисники, архітектори, реставратори, археологи та представники громадськості.

Організаторами конференції виступили Департамент охорони культурної спадщини КМДА, КНМЦ та ГО «Альянс реставраторів історичних будівель України». За даними Катерини Чуєвої, заступника міністра культури та інформаційної політики України, яка стала одним із спікерів конференції, всього в областях пошкоджено близько 1 тис. об’єктів культурної спадщини та культурних інституцій, частина яких розташована у звичайних будинках.

Як свідчать останні верифіковані цифри, на сьогоднішній день: скоєно понад 550 епізодів військових злочинів російських військ проти культурної спадщини України. Пошкоджено, зокрема, 171 об’єкт зі статусом пам’ятника, 146 об’єктів історичної забудови, 58 пам’ятників та творів мистецтва, які не знаходяться на обліку як пам’ятки культурної спадщини (пам’ятники героям АТО, мозаїки, вітражі тощо), 44 музеї.

Як зазначили фахівці, дані не є остаточними. Поки що не вдається отримати достовірну інформацію про стан об’єктів культурної спадщини, розташованих на тимчасово окупованих територіях.

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті