Від так званого природного “мосту” Арка Дарвіна залишилося лише два стовпи
На Галапагоських островах внаслідок “природної ерозії” була зруйнована Арка Дарвіна – найпопулярніше місце у світі для дайверів. Про це повідомляють Економічні новини з посиланням на BBC Україна.
Арка Дарвіна представляла собою вершину вулканічної скелі, яка занурена в океан на сотні метрів та заввишки сягала 18 метрів.Ерозія, яка існувала там тисячі років, спочатку перетворила споруду на природний “міст”, а згодом і зруйнувала її.
Арка Дарвіна знаходиться за 1 км на південний схід від однойменного острова – одного з найменших островів Галапагоського архіпелагу у Тихому океані.
Сам архіпелаг складається з 234 островів та острівців вулканічного походження. Так як ці острови лежать за 900 км на захід від узбережжя Еквадору, то і юрисдикція цієї країни поширюється на них. На самих островах в цей час проживає близько 30 тис. людей.
Споруда приваблювала дайверів з усього світу через біорізноманіття та мальовничий вид самого утворення.
Сам Чарльз Дарвін, в честь якого і названо арку та острів, провів у цьому місці декілька тижнів у вересні 1935 року, та як прийнято вважати, саме тут до нього прийшло усвідомлення процесу еволюції та природного відбору. Безпосередньо на островах Дарвін вивчав в’юрків – це місцеві птахи, і їх популяції відрізняються на різних островах в залежності від основної їжі. Таким чином, вчений дійшов до висновку, що конкретні умови на кожному острові сприяють тому, що схожі види птахів можуть по-різному розвиватися, навіть якщо у них спільний предок.
Нагадаємо, що Чарльз Дарвін – англійський натураліст та мандрівник, який жив у 19 столітті, та перший, хто прийшов до висновку, що всі види живих організмів з часом еволюціонують і походять від спільних предків.