У Міністерстві охорони здоров’я та Міністерстві цифрової трансформації працюють над створенням “ковідного сертифіката” – це документ, у якому буде міститися інформація про вакцинацію, а також про результати тестувань, про зроблені негативні ПЛР-тести або одужання від COVID-19.
Про це повідомляють Економічні новини з посиланням на сайт ITsider
Головною метою при створенні сертифіката є забезпечення вільного та безпечного пересування громадян в умовах пандемії корона вірусу.
Інформація буде вноситися за допомогою електронної системи охорони здоров’я, а отримання сертифіката буде можливим або безпосередньо у лікаря, або з використанням порталу чи мобільного сервісу “Дія”.
За словами Міністра охорони здоров’я, впровадження “ковідного сертифіката” планується зробити якомога швидше – впровадження може відбутися вже з початку липня цього року.
До того, як будуть впроваджені “ковідні сертифікати”, українцям з двома дозами вакцини можна буде отримати його за запитом і при потребі скористатися Міжнародним свідоцтвом про вакцинацію, яке діє зараз.
“Ковідний сертифікат” розробляється за нормами Digital Green Certificate та Smart Vaccination Certificate.
«Вважаю, що нам це треба запускати всередині країни в максимально стислі терміни, якщо не в червні, то щоб із 1 липня він у нас на повну запрацював», – наголосив міністр охорони здоров’я Максим Степанов під час внутрішньої презентації.
“Моє бачення – нам треба давати можливість внести всі необхідні дані, робити свій український сертифікат, який потім буде інтегрований з сертифікатами ЄС», – пояснив міністр.
Зрозуміло, що “ковідний сертифікат” буде надавати власнику переваги. Завдяки цьому українцям зможуть швидко проводити тест на коронавірус при перших симптомах, не використовуючи самолікування. Крім того,”ковідний сертифікат” потенційно надасть змогу без перешкод подорожувати різними країнами Європи та світу