Хірурги Університетської клініки Кіото першими у світі провели трансплантацію легень пацієнтці від живих донорів, чиї внутрішні органи постраждали після інфікування COVID-19.
Як повідомляє CNN, пацієнткою стала жінка, яка перенесла хворобу у тяжкій формі. На коронавірус вона захворіла наприкінці 2020 року, після чого її стан стрімко погіршувався і жінку довелося під’єднати до апарату екстракорпоральної мембранної оксигенації, який виконує функції серця і легенів. Пошкодження легенів виявилися серйозними, і лікарі вирішили робити пересадку. Про це повідомляють Економічні Новини з посиланням на сайт Суспільне.
Донорами для пацієнтки стали її син та чоловік. Медична бригада з тридцяти осіб 11 годин оперували жінку. Зрештою, все закінчилося успіхом. Зараз жінка перебуває в реанімації, а лікарі прогнозують, що вона зможе повернутися до звичайного життя вже через два місяці.
Торакальний хірург Хіроші Дате, який керував операцією сказав, що це дало надію пацієнтам із серйозним пошкодженням легенів як наслідок інфікування COVID-19.
“Ми продемонстрували, що тепер у нас є можливість трансплантації легенів від живих донорів”, — сказав він.
Раніше в США проводили схожу операцію з пересадки легенів, утім не від живого донора. Тоді операція потрібна була 20-річній дівчині, яку майже одразу після інфікування COVID-19 під’єднали до апарату штучного дихання. Лікарі не могли вивести дівчину зі штучної коми, оскільки її легені постраждали на стільки, що вона могла померти. Тому трансплантацію проводили за згодою батьків.