Здоровье

Використання крихітної дози галюциногенних грибів підвищує творчий потенціал

Вчені зробили першу спробу вивчити мікродозування з допомогою психоделіків

Нове дослідження є першою науковою спробою вивчити мікродозування за допомогою психоделіків. Мікродозування зазвичай визначається, як прийняття приблизно десятої стандартної дози психоделічного речовини в спробі підвищити творчий потенціал або поліпшити настрій. Дослідження було опубліковане в жовтні в журналі Psychopharmacology.

тестування креативності

Психоделіки є незаконними в Сполучених Штатах, і автор дослідження Бернхард Хоммель, психолог з Лейденського університету і його колеги провели свої досліди в Нідерландах. Голландці забороняють будь-які галюциногенні гриби, що містять психоактивний склад псилоцибін. Але чарівні «трюфелі» або склероция, які є підземною частиною того ж гриба, є законними. Ці склероции містять той же психоактивний псилоцибін, що і надземний, гриб. Дослідникам було запропоновано провести дослідження в психоделічних суспільстві Нідерландів. Оскільки люди, які прийшли на захід, вже заплатили організаторам і очікували дозу реальних наркотиків, Хоммель і його команда не могли створити контрольну групу і дати їм підроблені «гриби».

Але вони могли протестувати учасників до і після того, як вони взяли міні-дозу психоделічних трюфелів. Дослідники попросили 38 учасників зробити три коротких письмових теста, перед вживанням психоделіків.

Після прийому дози близько третини грама “чарівних” трюфелів учасники пройшли тести.

Творча магія?

Результати показали, що після мікродози інтелект не змінився, але дивергентне і конвергентне мислення покращилися (Дивергентное мислення – це творче мислення. Конвергентное мислення – це лінійне мислення, яке ґрунтується на поетапному виконанні завдання, дотриманні алгоритмам). Це був справжній сюрприз, сказав Хоммель. В одному з попередніх досліджень, присвячених психоделіки та творчості, використовувалися повні дози айауаскі, чаю з психоактивних виноградних лоз і чагарників з Амазонки. Це дослідження, опубліковане в 2016 році, показало, що айауаска також покращує дивергентное мислення, але робить конвергентне мислення гірше.

Таким чином, «дуже дивно бачити», що мікродоза псилоцибина здатна поліпшити обидва типи мислення одночасно, підсумував учений.

Ольга Степанова