Таким чином воєнний стан в нашій країні було продовжено ще на три місяці, тобто до 20 травня 2023 року. Дія попередньої постанови про впровадження воєненого стану в Україні закінчилась о 5 ранку 19 лютого, пише zn.ua.
Голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія припустив, що в Україні можуть провести додаткову мобілізацію через загрозу розміщення на території Білорусі тактичної ядерної зброї. Пізніше заступниця міністра оборони Ганна Маляр спростувала його слова.
Вона зауважила, що мобілізація в Україні триває від початку повномасштабного вторгнення.
«Об‘єктивно мобілізація триває з 24 лютого 2022 року на виконання Указу президента. Якщо ви бачите заголовки про мобілізацію – це буденна реальність війни, а не новина. Але для спокійного сприйняття реалій треба знати, що ніяких хвиль мобілізації немає. Все іде у плановому порядку. Потреби у мобілізації залежать від розвитку ситуації на фронті – це очевидні речі, це не новина», – нагадала вона.
Начальник управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ Збройних Сил України полковник Роман Горбач нагадав, що зараз призивають військових з досвідом та фахівців без досвіду. Він підкреслив, що призову підлягають усі громадяни, придатні до військової служби або ті, які перебувають в запасі.
«Нам сьогодні потрібні фахівці як на нові зразки озброєння, надані партнерами, так і для поповнення втрат. У першу чергу мобілізують особовий склад за визначеними обліково-військовими спеціальностями», – підкреслив полковник.
Він також наголосив, що зараз призивають також обмежено придатних – осіб, які мають захворювання, які спричиняють помірні порушення функцій організму.
Військовозобов’язані повинні приходити за викликом ТЦК для постановки на військовий облік і визначення призначення на воєнний час.
Під час діє воєнного стану виїзд за кордон чоловіків обмежено, але деякі намагаються виїхати в інші країни всупереч закону. У Державній прикордонній службі України пояснили, що чекає тих чоловіків, які незаконно виїхали за межі України.