Новости компаний

Конференція «Міжнародні агентські, дистрибуційні та франчайзингові договори: актуальні питання, європейська практика, останні тенденції»

Нагадуємо, що 22 квітня 2010 року Комітет міжнародного права Асоціації правників України (АПУ) вперше спільно з Інститутом міжнародної дистрибуції (IDI) за підтримки ЮФ «Василь Кісіль і Партнери» та ЮФ «DLA Piper» має честь провести одноденну конференцію, присвячену обговоренню актуальних питань та особливостей застосування міжнародних агентських, дистрибуційних та франчайзингових договорів

Місце проведення: конференц-зал готелю Radisson SAS, м. Київ.

З цієї нагоди ми взяли інтерв’ю у одного з ідейних натхненників та доповідачів Конференції Тетяни Сліпачук, партнера АО «Василь Кісіль і Партнери».

Завдяки чому виникла ідея проведення конференції з такої тематики?

Торгове посередництво є важливим видом підприємницької діяльності і стосується як реалізації товарів, так і реалізації послуг. Дистрибуція і франчайзинг застосовуються в найрізноманітніших сферах. На долю цих договорів в Європі та США припадає від половини до 2/3 товарів та послуг загального зовнішньоекономічного товарообігу. Для української економіки в цілому, та українського бізнесу як такого використання цих правових форм підприємництва – це можливість ефективного розвитку та досягнення прибутку. В Україні ці види підприємницької діяльності не нові, але їх практика і законодавче регулювання значно відрізняються від європейського досвіту, що створює певні проблеми та непорозуміння при укладанні договорів та їх виконанні. Крім того, певні додаткові проблемні питання виникають і стосовно використання торгових марок, податкового планування, вирішення суперечок щодо ексклюзивності чи розміру збитків. Всі ці питання є предметом обговорення на конференції, доповідачами на якій будуть як українські, так і іноземні експерти.

Чим є цікавим для українських юристів практика IDI у сфері договорів міжнародної дистрибуції?

Серед послуг, які можна отримати від IDI – це ознайомитися з доповідями, ретельно підготовленими національними фахівцями, щодо правового регулювання агентських договорів, франчайзингу та дистрибуціі в країнах ЄС, Латинської Америки, Східної Азії та деяких країн СНД, скористатися розміщеним на сайті законодавством та модельними контрактами, переглянути судову та арбітражну практику різних країн, щомісяця отримувати новини щодо розвитку практики торгового посередництва та мати можливість задати питання будь-якому з національних експертів на форумі. Все це дозволяє підготуватися до переговорів з іноземним власником франшизи чи принципалом за агентським чи дистрибуційним договором, розуміти, які особливості матиме те чи інше іноземне право, якщо Ви збираєтесь погодитися на його застосування чи розгляд справи в іноземній юрисдикції.

Який Ваш досвід роботи з договорами франчайзингу та дистрибуції. наскільки вони поширені в Україні?

Наша практика працює з такими договорами досить часто. Дистрибуція значно поширена в Україні в різноманітних сферах бізнесу від автомобільного до торгівлі лікарськими препаратами та косметикою. Торгівля фешн-товарами та готельний бізнес використовують франчайзингові схеми. Наше завдання, як правило, – допомогти сторонам які вже погодилися працювати разом, побудувати іх відносини бездоганно з юридичною точки зору. Безперечно, ми намагаємося максимально захистити інтереси нашого клієнта від порушення договору та пов’язаних з цим негативних наслідків.
Мені приємно говорити про визнання Наталі Микольскої, старшого юриста ЮФ «Василь Кісіль і Партнери», національним експертом IDI від України з франчайзингу, і я вважаю це дійсно знаковим визнанням якості нашої роботи. Я також вже декілька років є національним експертом Інституту з агентських договорів.


Які основні проблеми виникають при укладанні договорів франчайзингу та дистрибуції?

Перш за все, ці юридичні проблеми пов’язані із застосуванням іноземного права та значною різницею в рівні законодавчого регулювання та практики, насамперед, дістрибуції та франчайзингу в ЄС і в Україні. Треба враховувати імперативні норми права України, валютний контроль, оподаткування, рівень правового захисту від незаконного використання інтелектуальної власності, боротьби проти сірого імпорту тощо. Багато питань виникає і щодо порядку розгляду спорів.

Якого результату Ви очікуєте від проведення конференції?

Перш за все, професійної розмови з усіх юридичних і практичних питань. Сподіваємось, що конференція зможе прискорити настання якісно нового етапу в розвитку цих видів комерційного посередництва та підвищить рівень правового обслуговування транзакцій. Ми чекаємо на всіх, хто використовує подібні механізми в своєму бізнесі чи цікавиться їх законодавчим регулюванням. Будемо раді відповісти на всі питання.

Наразі спливають останні дні реєстрації у конференції. Поспішайте, кількість місць обмежена!

З детальнішою інформацією щодо Конференції можна ознайомитися тут.

З питань участі у заході звертайтеся до Секретаріату Асоціації правників України, за тел./факс: 0 44 492–88–48, Е-mail: event@uba.ua. Контактна особа – Андрій Максімов.strong>

reporter