По-разному себя ведут партии-лузеры, оказавшиеся в пролете по результатам выборов в Верховную Раду. Партия Ющенко хранит угрюмое молчание, Наталья Королевская и ее «Украина вперед» уже что-то лепечут про 2015 год. А вот получившая (по состоянию на 10:00) аж 0,46% голосов Социалистическая партия Украины порадовала ценителей юмора отдельным заявлением, достойным лучших образцов маразма партии Наталии Витренко (к маргинальному положению которой в обществе СПУ неуклонно приближается).
Особо следует обратить внимание на время появления текста заявления на сайте СПУ: 03 часа 10 минут. Несгибаемые большевики…
«Заява Політвиконкому Соціалістичної партії України від 30.10.12 р.
Попередні підсумки виборів до Верховної Ради України свідчать про успішну реалізацію проекту олігархічної влади «Вибори-2012». Підстави одержати депутатські мандати набули, в основному, саме ті політичні сили, що разом з владою змовились про зміст реакційного виборчого закону, одержавши при тому доступ до с п і л ь н о г о джерела коштів на вибори – корупції.
Додатковою гарантією виконання умов змови стали порядок формування окружних і дільничних виборчих комісій, використання вуличної реклами, зміст телешоу з участю представників визначених суб’єктів виборчої кампанії і, звичайно, безпрецедентне застосування адмінресурсу.
Кампанію «зробили» гроші і ЗМІ. Оскільки повністю комерціалізовані (в частині, що стосується виборів) ЗМІ винятково зацікавлені в зиску, то висновок іще більш простий – кампанію «зробили» гроші. Таких затрат, які понесло суспільство на нинішні вибори, в Україні іще не було. За скромними розрахунками, вона коштувала більше 30 мільярдів гривень. Це гроші, відібрані у громадян через ціни, тарифи, «відкати», побори, пенсійні новації, парламентські дозволи уряду не виконувати закони про соціальну підтримку населення. Жоден із суб’єктів кампанії, відзначений призом переможця (також і затратні технічні проекти, відкинуті владою як зайві), не можуть підтвердити законність понесених витрат і їх походження.
Це ще один аргумент для проведення виборів, в основному, за бюджетний кошт та за принципом відкритих партійних списків. Такі вибори були б в десятки разів дешевші для громадян і набагато об’єктивніші.
Відчуваючи штучність, заданість кампанії, громадяни намагались відстояти бодай одну позицію – несприйняття влади, підтримуючи нові політичні бренди «УДАРу» та «СВОБОДИ», які пропагували соціалістичні гасла, присвоєні на час кампанії, або віддаючи свої голоси кандидатам -мажоритарникам, котрі відносили себе до рекламованої опозиції. Чи вдається людям таким чином протидіяти владі, чи стійкими будуть перед спокусами і тиском влади члени згаданих суб’єктів кампанії, покаже найближче майбутнє.
В будь-якому разі суспільство засвоює новий урок, який допоможе усвідомити кожному: влада така, які є ми самі, а система влади визначає стан життя народу і держави, рівень життя кожної людини.
Соціалістична партія України залишається партією соціальної справедливості, робила і буде робити все для захисту інтересів людей праці.
Голова СПУ П.Устенко».